De kantonrechter heeft op 21 maart 2025, de strafzaak tegen de verdachten G. Kromosoeto, G. Hew A Kee, B. Jurgens, R. Putter, W. Sardjo en J. ten Berge voortgezet. Tijdens deze zitting stonden de invrijheidstellingsverzoeken van de verdachten centraal, alsook de tweede beurt van het Openbaar Ministerie (OM).
De officier van justitie verzette zich tegen de verzoeken tot invrijheidstelling en bleef bij het eerder ingenomen standpunt. Desondanks kende de kantonrechter de verzoeken van de verdachten G. Hew A Kee en B. Jurgens toe. De voorlopige hechtenis werd voor beiden opgeschort onder strikte voorwaarden: zij dienen op elke zitting aanwezig te zijn, mogen het land niet verlaten, moeten hun paspoort inleveren en zich wekelijks melden bij het politiebureau in hun woonressort. Overtreding van een van deze voorwaarden zal leiden tot hernieuwde inhechtenisneming.
Het verzoek van verdachte G. Kromosoeto werd afgewezen. Volgens de kantonrechter blijven de ernstige bezwaren tegen hem onverminderd van kracht.
Op 30 mei 2025 stond de zaak gepland voor pleidooi door de verdediging. De advocaten van de verdachten vroegen echter uitstel via een schriftelijk verzoek aan de kantonrechter, die hiermee instemde.
De volgende zitting is vastgesteld op 30 juni 2025, waarop het pleidooi definitief zal worden gehouden. De rechter heeft daarbij aangegeven, dat geen verder uitstel zal worden verleend.
The post Strafzaak tegen Kromosoeto en medeverdachten hervat ..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single âProblemaâ…..
- Van Samson trots op verkiezingsresultaat VHP..
- Venetiaan: âMevrouw Simons heeft op geen enkele manier mijn…..
- Venetiaan: â De NPS is niet van Greg Ruslandâ..
- Duurzame broccoliteelt in Suriname: kans én uitdaging..
- NPS-erevoorzitter Ronald Venetiaan spreekt zich uit over sa…..
- Read Japan-project: Japan schenkt Suriname Diplomaten Insti…..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Ramautarsing: âZware taak voor komende regeringâ..
- Stichting 8 December 1982 solidair met oud-president Ronald…..
- Suriname Business Forum gaat voor âopen en constructief dia…..
- Stichting 8 December 1982 volledig eens met kritiek Venetia…..
- Wereldprimeur: Brazilië vrij van veevirus zonder prik..
- Suriname waarheen?..
- President Santokhi: âWij vechten door voor democratie en ge…..
- Procedurele tekortkomingen verkiezingen worden aangepakt..
- Ontvluchte verdachte aangehouden..
- VHP geeft de strijd niet op; einduitslag nog niet definitie…..
- Ondernemer in val gelokt bij verkoop auto-onderdelen via Fa…..