De strafzaak rond het failliete reisbureau Comfort Travel Services is onlangs behandeld door de kantonrechter. In deze zaak staan de voormalige partners S.M. en J.M. terecht voor grootschalige oplichting van tientallen klanten die betaalden voor reizen die uiteindelijk nooit zijn uitgevoerd.
Tijdens de zitting hield de officier van justitie het requisitoir. Tegen verdachte S.M. is een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie jaar geëist, met aftrek van de tijd die zij in voorarrest heeft doorgebracht. Daarnaast wil het Openbaar Ministerie dat zij het benadeelde bedrag binnen twaalf maanden terugbetaalt aan de gedupeerden. Indien zij hierin faalt, volgt een vervangende hechtenis van zes maanden.
Voor medeverdachte J.M. viel de eis geheel anders uit: de officier van justitie achtte de betrokkenheid van J.M. niet wettig en overtuigend bewezen en vorderde daarom volledige vrijspraak. De raadsvrouw van J.M. sloot zich daarbij aan. De kantonrechter volgde de eis en sprak J.M. nog tijdens dezelfde zitting vrij. Het onderzoek tegen hem is daarmee formeel gesloten.
De zaak tegen S.M. is nog niet afgerond. De kantonrechter heeft bepaald dat het pleidooi van de verdediging morgen zal worden gevoerd. Eerder zijn in deze zaak zes getuigen gehoord over de vermeende frauduleuze handelingen en het financiële tekort dat is ontstaan bij het reisbureau.
Het Openbaar Ministerie benadrukte in haar requisitoir de ernst van de feiten en het vertrouwen dat klanten in het reisbureau hadden gesteld. De komende zitting zal bepalend zijn voor het verdere verloop van de zaak.
- Politieke onzekerheid ondanks brede steun voor regeerakkoor…..
- Regering en Ravaksur Plus tekenen principeovereenkomst fisc…..
- De aard die de intentie verraad..
- NAKS herdenkt de afschaffing van de slavernij op 1 juli met…..
- Zwarte Cobra wil na vrijspraak ook drie miljoen euro..
- Jamal Jansen: “Geef kleine ondernemers ruimte in de olie- e…..
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september..
- Suriname roept op tot solidariteit en hervorming tijdens OA…..
- Hakrinbank sluit 2023 af met SRD 57 miljoen winst en sterke…..
- TotalEnergies investeert fors in werkgelegenheid, technolog…..
- De Grote Boom, historisch fotoboek in het kader van 180 jaa…..
- Ook vandaag zon en onweersbuien..
- Staatsolie investeert US 1,8 miljoen dollar in ‘selfservice…..
- Lange celstraffen voor tweetal om dodelijk smokkeldrama in …..
- Guillermo Herbert Borveld (50) Spijkenisse 25-6-2025..
- Juluis Cornelis Gambier (64) Amsterdam 22-6-2025..
- Het kleurrijke Suriname..
- PSA aanvraag middels nieuw en verbeterd systeem..
- Amoksi ontkent politieke motieven achter politiebevordering…..
- PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens mu…..
- Basis politie wordt uiteghold en ligt op zijn gehad; juspol…..