De strafzaak rond het failliete reisbureau Comfort Travel Services is onlangs behandeld door de kantonrechter. In deze zaak staan de voormalige partners S.M. en J.M. terecht voor grootschalige oplichting van tientallen klanten die betaalden voor reizen die uiteindelijk nooit zijn uitgevoerd.
Tijdens de zitting hield de officier van justitie het requisitoir. Tegen verdachte S.M. is een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie jaar geëist, met aftrek van de tijd die zij in voorarrest heeft doorgebracht. Daarnaast wil het Openbaar Ministerie dat zij het benadeelde bedrag binnen twaalf maanden terugbetaalt aan de gedupeerden. Indien zij hierin faalt, volgt een vervangende hechtenis van zes maanden.
Voor medeverdachte J.M. viel de eis geheel anders uit: de officier van justitie achtte de betrokkenheid van J.M. niet wettig en overtuigend bewezen en vorderde daarom volledige vrijspraak. De raadsvrouw van J.M. sloot zich daarbij aan. De kantonrechter volgde de eis en sprak J.M. nog tijdens dezelfde zitting vrij. Het onderzoek tegen hem is daarmee formeel gesloten.
De zaak tegen S.M. is nog niet afgerond. De kantonrechter heeft bepaald dat het pleidooi van de verdediging morgen zal worden gevoerd. Eerder zijn in deze zaak zes getuigen gehoord over de vermeende frauduleuze handelingen en het financiële tekort dat is ontstaan bij het reisbureau.
Het Openbaar Ministerie benadrukte in haar requisitoir de ernst van de feiten en het vertrouwen dat klanten in het reisbureau hadden gesteld. De komende zitting zal bepalend zijn voor het verdere verloop van de zaak.
- Vrijspraak in Kippie-zaak: rechter ziet geen verduistering..
- Anti-corruptiewet Suriname: juridische blik op artikel 54e …..
- Eerste Freedomswim te Republiek succesvol..
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op …..
- Regering versterkt zorg, onderwijs en veiligheid met nieuwe…..
- Suriname lanceert digitale PSA-kaart: veiliger en wereldwij…..
- Minister Ramadhin draagt bij aan publicatie in Islamic Deve…..
- Ruzie tussen SMS en HES over betaling bunkerdeal met Staats…..
- Strafrechter spreekt ondernemers Van den Bergh en Badal vri…..
- Suriname bij OIC Youth Capital 2025 in Marokko..
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG..
- Regering keurt lopende zaken goed ter versterking van zorg,…..
- Internist Stephen Vrede: “30 jaar strijd tegen malaria nu b…..
- AWJ wil arbeidsbemiddeling vernieuwen en versterken..
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binne…..
- Diana Pokie: ‘Beleid Grondbeleid en Bosbeheer moet anders…..
- Minister Ramadhin: ‘Suriname officeel erkend als malariavri…..
- ‘Internationale MKB’s kunnen Suriname helpen nieuwe inkomst…..
- Erkenning malaria-vrije status bevestigt kracht van integra…..
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing..
- VHP kiest oppositiekoers: geen kandidaatstelling president …..