PARAMARIBO — In verband met vijftig jaar onafhankelijkheid van Suriname heeft stichting Vrienden van Suriname drieduizend rugtassen met schoolattributen, waaronder pennen, potloden, linialen, schriften en slijpers, meegestuurd met de container met hulpgoederen. Deze werd vorige week geladen.
Het is de bedoeling dat alle kinderen die dit jaar voor het eerst de lagere school bezoeken één krijgen. De container moet volgende maand in het land zijn. De rugtassen zullen worden ingeklaard door Sew Soekhlal. Aangezien het nieuwe schooljaar in oktober aanvangt, zullen augustus en september worden gebruikt om de rugtassen te te distribueren.
“De stichting Vrienden voor Suriname is actief voor hulpbehoevenden in Suriname, ongeacht etnische, politieke of religieuze achtergrond”Will van Rhee
Los van politiek
Volgens voorzitter Will van Rhee merkte één van de vrijwilligers op dat oranje de kleur is van een politieke partij (VHP, … red.) in Suriname. Dat de rugtassen oranje zijn, noemt Van Rhee “puur toeval”. “De stichting Vrienden van Suriname is actief voor hulpbehoevenden in Suriname, ongeacht etnische, politieke of religieuze achtergrond”, benadrukt de voorzitter.
Het schooltassenproject is mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de stichting Hero en nauwe samenwerking met de firma Van Helden. De firma Reinders uit Oisterwijk schonk tweeduizend schriften.
(lees verder onder de )
Dat de rugtassen de kleur oranje hebben, staat geheel los van de politieke partij VHP. [: SVS]
(Medische) hulpgoederen
Vrijwilligers van de stichting hebben samen met collega’s van Switie Marien een grote container, de zesde voor dit jaar, met hulpgoederen geladen. Switie Marien ondersteunt specifiek het Diakonessenhuis. Veel goederen in de container, waaronder bedden en een operatietafel, zijn bestemd voor het ziekenhuis.
Echter, er zijn volgens Van Rhee ook veel hulpgoederen geladen voor diverse kleinere projecten van zijn stichting. Hij noemt meubilair voor de Bielkeschool, schilderij-frames en meubilair voor de Nola Hatterman Art Academy, medische hulpgoederen voor Huize Albertine en een grote hoeveelheid gereedschap voor het inheemsendorp Coeroeni.
(lees verder onder de )
Voor het inheemsendorp Coeroeni werden gereedschappen ingezameld. [: SVS]
De voorzitter legt uit dat zijn stichting regelmatig verzoeken ontvangt om noodhulp, bijvoorbeeld voor een kinderrolstoel of een beenprothese. Deze keer is er naast de goederen voor scholen, tehuizen en ziekenhuizen een beademingsapparaat meegestuurd. Van het Diakonessenhuis hebben de medewerkers Budel en Derby zorggedragen voor de distributie van al deze goederen.
De stichting Vrienden voor Suriname is al meer dan 25 jaar actief voor de hulpbehoevende mens in Suriname. Dat doet zij onder meer door het verzamelen en verschepen van schoolmeubilair, speelgoed voor de jeugd, rolstoelen, rollators en verband voor ouderen en ziekenhuisbedden, tilliften, toiletstoelen en medicijnen voor zieken.
- Zevende slachtoffer bootramp Marowijnerivier geborgen..
- Pawiroredjo hoopt dat rekening wordt gehouden met de wonden…..
- Surinaamse vliegtuigen worden geweerd in Europa..
- SLM getroffen door EU-maatregel; vluchten naar Cayenne tijd…..
- Legina Kromosoeto..
- Kevin M. Gompel..
- Anne-marie Helena Tijndal..
- NPS houdt vast aan afwijzing staatsgreep en Decembermoorden..
- VSB: ‘Nieuwe regering moet snel aan de slag met goed bestuu…..
- EU verbiedt vluchten uit Suriname; SLM blijft vliegen via w…..
- Gevallen kabinet-Schoof gaat demissionair verder..
- Chan huilt en Jenny juicht..
- Herdenking 152 jaar Hindostaanse immigratie..
- Dodental stijgt naar zes na bootongeluk: kind nog vermist..
- Salaris versus levenskosten..
- VHP diep geraakt door tragisch bootongeval..
- Panka: “Er is een nationale verzoening nodig”..
- PAHO luidt noodklok voor orkaanseizoen 2025..
- Regeren wordt moeilijk..
- Aderlating voor Natio: geblesseerde Becker haakt af voor Go…..
- Man badend in bloed dood aangetroffen in auto..