BROKOPONDO — Dinsdag staat de stichting Nola Hatterman Huis stil bij de geboortedag van kunstenares Nola Hatterman (12 augustus 1899-8 mei 1984). Op de Openbare School Brokopondo wordt kunsteducatie gegeven aan de leerlingen. Gekozen is voor dit district, omdat de kunstenares in Bokopondo heeft gewoond.
Later op de dag wordt haar woonhuis in Brokopondo Centrum bezocht, waar kunstenaar Rinaldo Klas onder meer over Hatterman en het ontstaan van de kunstacademie zal vertellen. Klas heeft les van haar gehad. Hij behoorde tot de laatste lichting studenten die door Hatterman werd opgeleid.
Eerder dit jaar werd in het Kerkelijk Museum, gevestigd in het Bisschopshuis, de expositie ‘Memre Nola’ opgezet. Daarbij waren negen originele schilderijen van haar te zien. De tentoonstelling eerde het leven en werk van de kunstenares, die als moeder van de moderne Surinaamse kunst wordt beschouwd.
Tijdens de les kunsteducatie konden de leerlingen van OS Brokopondo met verschillende vormen van kunst uitleven.
- Financiën en Planning waarschuwt voor fake Facebookaccount …..
- Parlement stemt met Santokhi af over toelating als lid..
- Kantonrechter beslist woensdag over voorlopige vrijlating K…..
- Steekincident na rouwzitting: verdachte in verzekering gest…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunning voortaan voll…..
- Afzwaaiend politiebaas Isaacs: functie korpschef lijkt een …..
- Twee mannen in Albina aangehouden voor seksueel misbruik mi…..
- President Simons stuit op onbekende kabinetten in Nickerie …..
- Vertrekkend politiebaas Bryan Isaacs: “Korpschef is een spe…..
- Man misbruikt minderjarige pleegdochter met collega..
- Nieuwe commissie voor Surinaamse deelname aan Carifesta XV …..
- Twee verdachten aangehouden voor seksueel misbruik minderja….
- Baitali wil meedenken over snelle verbetering Van ’t Hogerh…..
- Heilige auto’s..
- Leiding Korps Politie Suriname overgedragen aan commissaris…..
- Nog twee ontsnapte gevangenen gepakt..
- LELIJK OP DE NEUS KIJKEN…..
- Vrouwelijke sportbestuurders..
- AVO-directeur Poese: AVO-diploma’s hebben wel bestaansrec…..
- SPELEN MET VUUR..
- Misiekaba en Franse ambassadeur versterken samenwerking in …..