PARAMARIBO — Stichting van Toezichthouders & Commissarissen (ST&C), die onlangs is opgericht, heeft als doel de integriteit en deskundigheid in het Surinaamse bedrijfsleven te verhogen. De oprichting komt op een moment dat de roep om transparantie en goed bestuur in het land steeds luider klinkt. “Dagelijks worden we geconfronteerd met schandalen die het vertrouwen in onze instituties ondermijnen”, aldus Sharmila Ramadhin, die samen met John Brewster de stichting heeft opgericht. “De vraag is telkens: ‘waar waren de toezichthouders?’, ‘Hadden zij dit niet kunnen voorkomen?’, ‘Wisten zij ervan?’ Het is duidelijk dat er behoefte is aan een professionaliseringsslag binnen het toezichtwezen.”
ST&C wil het beroep van toezichthouder en commissaris professionaliseren door het opstellen van ethische richtlijnen, competentieprofielen, scholingsbehoeften, registratie en permanente educatie. De stichting benadrukt het belang van een combinatie van ervaring, kennis, de juiste attitude en de wil om continu te blijven leren.ADVERTISEMENT
“Het is duidelijk dat er behoefte is aan een professionaliseringsslag binnen het toezichtwezen”
In een land dat zich snel ontwikkelt, met de opkomst van de olie- en gasindustrie, maar ook met de traditionele sectoren zoals hout en goud, is professioneel toezicht van cruciaal belang, aldus de stichting. “Het gaat immers om de rechtvaardige verdeling van onze rijkdommen, om het voorkomen van generatielange armoede.”
Draagvlak
ST&C pleit voor een beschermd beroep, vergelijkbaar met dat van artsen en advocaten, met strikte eisen op het gebied van opleiding, ervaring, registratie en titelbescherming. Dit moet de kwaliteit van het toezicht garanderen, de rechtstaat beschermen en de veiligheid en het welzijn van de samenleving waarborgen.
De stichting werkt samen met invloedrijke belanghebbenden, waaronder overheid, bankwezen, bedrijfsleven en opleidingsinstituten, om haar doelen te bereiken. “We roepen toezichthouders en commissarissen op om samen met ons dit te doen”, zegt Ramadhin.
- NDP hekelt gerichte lastercampagnes: “Digitale aanvallen on…..
- Enorme brand aan de Henck Arronstraat..
- NDP veroordeelt karaktermoordcampagnes..
- Weer historisch pand in brand..
- Eerbetoon aan overleden Purcy Olivieira tijdens AVD 2025..
- Strategische groep voor olie- en gasbeleid doet kennis op i…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS houdt evaluatie …..
- Beleidsplan voor gelijke rechten van personen met een beper…..
- Politie Corantijnpolder houdt smokkelaar aan met ram..
- Parmessar en de tijdmachine: een nostalgische terugval naar…..
- NDP: ‘300 miljoen aan goudinkomsten zomaar verdwenen’..
- SBB informeert AMS-ers hoe percentage ontbossing wordt bepa…..
- Productie voor koersstabiliteit..
- DNL-voorzitter Dharm Mungra: ‘Valutaveiling CBvS paniekreac…..
- Het doek lijkt te vallen voor de president en zijn VHP..
- OPTSU: Opschorting projecten schort overtreden wetten niet …..
- Nurmohamed: ‘Ontwateringsprobleem tegen 2030 grotendeels op…..
- Onrust binnen onderwijsbond groeit: “Te weinig transparanti…..
- ÇA SUFFIT VERHOOGDE GRENSCONTROLE IN HET OOSTEN..
- Eigenaar en arbeiders ingesloten na mishandelen winkeldief..
- Twaalf maanden cel voor chanteren vrouw met gehackte naaktb…..