PARAMARIBO — Stichting Prasoro, al jarenlang een veilige haven voor kwetsbare kinderen in Suriname, slaat alarm. Het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (SoZaVo) maakt al geruime tijd gebruik van de faciliteiten van Stichting Prasoro, maar heeft een huur- en stroom achterstand laten oplopen tot bijna een miljoen SRD.
Ondanks herhaalde verzoeken, officiële communicatie én een deurwaardersexploot van de advocaat, blijft een reactie of actie van het ministerie uit. “We hebben dit bedrag nodig voor de kinderen,” stelt Ruth Sinkeler, penningmeester van de stichting. Ze zegt dat het hier niet gaat om luxe, maar om recht en bestaanszekerheid voor de opvang”. “We leven van donaties, en deze achterstand belemmert ons in onze groei.”ADVERTISEMENT
“We wenden ons nu tot de pers omdat we geen gehoor vinden bij de regering en instanties die verantwoordelijkheid zouden moeten nemen”
Stichting Prasoro wil het bestaande complex renoveren en uitbouwen tot een volwaardige crisisopvang, zodat meer kinderen in noodsituaties een veilige plek kunnen krijgen. De huidige financiële blokkade maakt dat uitdagend omdat het bestuur met dat geld een mooie doorstart zou kunnen maken.
Nieuwe opnames zijn nu beperkt en dat wringt – juist in een tijd waarin de behoefte aan opvang toeneemt. “We wenden ons nu tot de pers omdat we geen gehoor vinden bij de regering en instanties die verantwoordelijkheid zouden moeten nemen. Wij doen ons werk als bestuur op vrijwillige basis en met liefde en toewijding, maar de overheid moet nu echt ook haar verplichtingen nakomen”, aldus Sinkeler.
- Yvonne Roekijem Saeri..
- Irene Geertruida van West-Polsbroek..
- Fatsoen in de politiek..
- KPS installeert applicatie om brandstofmisbruik tegen te ga…..
- Het Saramaccaans volk..
- WIE LIEGT EN WIE SPREEKT DE WAARHEID?..
- Reactie op uitlatingen Baitali N.V. over wegstrekking South…..
- Marcel Selmon Daan..
- Ivan Fernald nog niet klaar met de politiek..
- Boekrecensie: Ik omhels je onafgebroken..
- NJSSBOS twijfelt over bedoelingen president Santokhi met st…..
- Ingrid Bouterse doet aangifte wegens gemanipuleerde AI-vide…..
- UNDP draagt verkiezingsmateriaal over aan BiZa..
- Jap-A-Joe pareert kritiek: “Geen enkele reden om op te stap…..
- Man komt om het leven door elektrocutie tijdens kraanwerkza…..
- VN Mensenrechtenraad opgeroepen tot actie voor Rechten Afri…..
- Minister Mathoera blikt tevreden terug op ministerschap..
- Duizend mensen maken op eerste dag Digitaal-ID-account aan..
- Brunswijk: ‘Wendy Jap A joe wordt niet opgedonderd’..
- John Leerdam wordt baas Nationaal Slavernijmuseum..
- Marica verwacht verdere stijging van de wisselkoers..