INGEZONDEN
De Stichting Hindostaanse Immigratie (SHI) spreekt haar diepe bezorgdheid uit over de recente beschadiging van het standbeeld van Mahatma Gandhi en de borstbeelden van de dichter Trefossa en vakbondleider Sylvester. Dit zijn verontrustende ontwikkelingen die niet alleen een aanval vormen op ons nationaal erfgoed, maar ook op de culturele identiteit en de historische waarde.
Onze Zorgen:
Respectloosheid: De beschadiging van monumenten en de diefstal van de beelden, die belangrijke Surinamers uit onze geschiedenis eren, is een daad van diepe respectloosheid.
Onveiligheid: Deze incidenten creëren een gevoel van onveiligheid en tasten het vertrouwen in de bescherming van ons cultureel erfgoed aan.
Verlies van Cultureel Erfgoed: De gestolen beelden vertegenwoordigen een onvervangbaar deel van onze culturele identiteit.
De SHI veroordeelt deze daden ten strengste en roept de autoriteiten op om onmiddellijk actie te ondernemen om de daders op te sporen en te vervolgen.
Voorstellen:
Een verbod op de export van koper in te stellen om de illegale handel tegen te gaan.
Strengere controlemaatregelen in te voeren bij schrootbedrijven en metaalhandelaren om de herkomst van koper te verifiëren.
Strengere wetgeving: het invoeren van strengere straffen voor vandalisme en diefstal van cultureel erfgoed.
Cameratoezicht en beveiliging bij belangrijke monumenten en standbeelden te intensiveren.
Publieksbewustzijn te vergroten over het belang van deze beelden, zodat de gemeenschap waakzamer wordt en verdachte activiteiten kan melden.
De SHI roept alle betrokken instanties en de samenleving op om samen te werken in de bescherming van ons erfgoed. Deze beelden vertegenwoordigen niet alleen historische Surinamers, maar ook de waarden en idealen die zij hebben nagelaten voor toekomstige generaties.
Wij keuren deze daden ten strengste af en hopen dat de autoriteiten snel actie ondernemen om de daders op te sporen en herhaling te voorkomen.
Het bestuur van de Stichting Hindostaanse Immigratie.
Ramon jawalapersadVoorzitter
- Metropolitan Police wil Holocaust-overlevende ondervragen o…..
- De Amerikaanse president Donald Trump verwierp een Egyptisc…..
- AOV met SRD 500 verhoogd..
- Regeringvergadering keurt sociale verhogingen goed..
- BIZA start gesprekken over oproepingskaarten met dc’s..
- Jeugd in Para krijgt kans op naschoolse activiteiten..
- ‘Olie- en gasinvesteringen Suriname kunnen oplopen tot USD …..
- Albert Ramdin krijgt brede steun voor kandidatuur OAS-secre…..
- 12 Pijlers, 13 ongelukken..
- Man brengt zwaar lichamelijke letsel toe aan collega buscha…..
- Korps Politie Suriname ondersteunt nationale voorleesdag..
- Kuldipsingh niet op voorlopige kandidatenlijst VHP; niet te…..
- Trainingen en gespecialiseerde hulpmiddelen onderdeel strij…..
- Amoksi koos woorden verkeerd: geen groepsverkrachting maar …..
- Yelyco eerste finalist U15-meisjes volleybal play-off..
- President bereid behandeling wet grondenrechten op te schor…..
- Verkiezingsorganisatie in volgende fase..
- President bereid behandeling wet Grondenrechten aan te houd…..
- Kritieke tekorten bij de bloedbank..
- Veehouders Bond Suriname: Onzekerheid over import en verkoo…..
- Politicoloog Breeveld ziet 6 partijen 51 zetels delen..