Stichting 8 December 1982 heeft met klem de belemmering van journalist Vishmohanie Thomas, hoofdredacteur van Suriname suriname, veroordeeld in de uitoefening van haar werkzaamheden na afloop van het partijcongres van de ABOP op zondagmiddag.
“Vrije en onbelemmerde journalistiek is een essentieel fundament van een democratische rechtsstaat. Het intimideren of hinderen van journalisten is een directe aanval op de persvrijheid en ondermijnt het recht van de samenleving op onafhankelijke informatie”, aldus de stichting.
De stichting voegt daaraan toe dat dit incident niet op zichzelf staat, maar deel uitmaakt van een reeks aanvallen op journalisten in Suriname. “De toenemende druk op de vrije pers is een verontrustende ontwikkeling en vraagt om een krachtige reactie van zowel de overheid als het maatschappelijk middenveld.”
De Stichting 8 December 1982 verwelkomt het aangekondigde onderzoek van de president en roept op tot een grondige en transparante afhandeling van het incident, met duidelijke gevolgen voor de verantwoordelijken. “Alleen door dergelijke incidenten serieus te nemen en daadkrachtig op te treden, kan worden gewaarborgd dat journalisten in Suriname hun werk vrij en zonder vrees kunnen blijven uitvoeren.”
- Politieagent overlijdt na zware aanrijding..
- Ambtenaren en diplomaten volgen internationale onderhandeli…..
- Toch geen gevecht tussen ‘Bigi Boy’ en Verhoeven..
- Hof van Justitie stelt PVP in het gelijk: Precedent voor re…..
- Guyanese vissers betrapt in Surinaamse en Frans-Guyanese wa…..
- Reactie op de juridische analyse van de heer Hellings..
- PVP kan geen kandidatenlijst samenstellen door beperkte tij…..
- Pensioenfonds Suriname: Deze week correctie foutieve uitbet…..
- NDP verwerpt intimidatie journalist; dringt aan op snel ond…..
- Verkeersmaatregelen op 25 maart wegens indiening kandidaten…..
- Stichting 8 December 1982 veroordeelt intimidatie van journ…..
- Leerkrachten AMS in staking: sommigen hebben al 6 maanden g…..
- Restaurant Week Suriname 2025: ‘Taste in Bloom’ brengt gast…..
- DNL eist dat al haar kandidaten vermogen vastleggen bij de …..
- Medische schendingen: een persoonlijke ervaring..
- Brunswijk: ‘Ik wil zien wat er na 25 mei zal gebeuren’..
- EAG Airport officieel geopend voor internationale vluchten..
- President: IMF programma vandaag succesvol afgesloten..
- VHP geeft ook verklaring uit over incident journalist..
- Leerkrachten van de AMS in staking na uitblijven achterstal…..
- BREAKING — IMF-programma Suriname geëindigd..