Al meer dan 25 jaar zijn vrijwilligers van de Stichting Vrienden van Suriname actief voor de hulpbehoevende mens in Suriname. Dat doen zij onder andere door het verzamelen en verschepen van hulpgoederen, bijvoorbeeld schoolmeubilair, speelgoed voor de jeugd, rolstoelen, rollators, verband voor ouderen en ziekenhuisbedden, tilliften, toiletstoelen, medicijnen etc. voor zieken. Dit jaar zal Suriname 50 jaar onafhankelijkheid vieren. Dit heuglijke feit willen de vrijwilligers van de stichting niet zomaar voorbij laten gaan. Zij bedachten een uniek cadeau.
In de container, die vorige week met hulpgoederen geladen werd, zijn eveneens 3000 rugzakken geladen, gevuld met allerlei schoolattributen, onder andere pennen, potloden, liniaal, schrift, puntenslijper.
Voorwaar een flinke klus, er werd dan ook in diverse groepen gewerkt. Maar de klus werd geklaard.
In Suriname zullen de rugzakken ingeklaard worden door de heer Soekhlal. Het is de bedoeling dat alle kinderen die dit jaar voor het eerst de lagere school bezoeken, een rugzak krijgen. De container komt in juli in Suriname aan. De scholen in Suriname beginnen in oktober, zodat men in augustus/september de gelegenheid heeft de rugzakken te distribueren.
Dit project werd mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de Stichting HERO en nauwe samenwerking met de firma Van Helden, relatiegeschenken (www.vanhelden.nl). De firma Reinders uit Oisterwijk schonk 2.000 schriften. Een van de vrijwilligers merkte op dat oranje de kleur van een politieke partij in Suriname is. Dit is puur toeval, de stichting is actief voor hulpbehoevenden in Suriname, ongeacht etnische, politieke of religieuze achtergrond.
Het bestuur bedankt eenieder die op welke wijze dan ook aan dit project heeft meegeholpen!
The post Stg. Vrienden van Suriname stuurt uniek cadeau ..
- Bromfietser laat het leven na botsing met daftruck..
- Wantrouwen niet weggenomen..
- Jongen (10) brengt scherp voorwerp mee naar school uit wraa…..
- Commissie Monumentenzorg stopt illegale sloop pand Nassylaa…..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 Buitengewone Agenten van …..
- Mekka: Miljoenen pelgrims beginnen hadji in brandende zon..
- Arbeidsinspecteurs krijgen BAVP-status: meer slagkracht voo…..
- BESCHOUWING — VHP zal schoon schip moeten maken..
- Peuter overlijdt na tragisch ongeval met schuifpoort..
- Arbeidsinspectie krijgt meer slagkracht..
- Twee Surinaamse jongeren gekozen voor CARICOM Young Profess…..
- Apple koopt 100.000 koolstofkredieten van Guyana..
- Weg naar Redi Doti en Casipora gebarricadeerd..
- Een reactie op NPS-ondervoorzitter Jerrel Pawiroredjo..
- Tussen hoop en hindernissen in de opkomende olie- en gassec…..
- Lee Jae-myung wint Zuid-Koreaanse presidentsverkiezingen na…..
- “Versnippering binnen oppositie biedt VHP alsnog kansen…..
- Frankrijk bouwt streng beveiligde gevangenis in Saint-Laure…..
- Troefcallkampioen TCV Kampoe naar Nederland voor sportieve …..
- Het oude politiek syndroom: Olie en Gas..
- Suriname gastland voor 16e Caribbean Port State Control Sem…..