President Chan Santokhi bracht op dinsdag een bezoek aan het inheemse dorp Matta, waar hij het ananasproefveld van de Horticulture Innovation Hub inspecteerde. Deze hub vormt het kloppend hart van een nationaal project dat duurzame, innovatieve en inclusieve ananasteelt stimuleert in samenwerking met internationale partners.
Het initiatief maakt deel uit van het bredere FAO ASTA-programma (Agrifood System Transformation Accelerator), gericht op het versterken van de agrarische sector en het betrekken van inheemse en tribale boeren in moderne landbouwontwikkelingen.De president sprak zijn waardering uit voor de samenwerking tussen lokale gemeenschappen, de overheid en internationale organisaties.
“Met dit project kun je meer gaan verdienen. Je dorp en kinderen gaan vooruit,” aldus Santokhi. Hij benadrukte het potentieel van landbouw, vooral in het binnenland, als motor van economische en sociale ontwikkeling.Het project in Matta laat zien hoe traditionele kennis gecombineerd wordt met moderne landbouwtechnologieën.
Onder leiding van de HUB-manager Swami Girdhari worden boeren getraind in innovatieve technieken zoals kunstmatige bloemvorming, die zorgen voor hogere opbrengsten en een betere productkwaliteit. In 2024 zijn al ruim 2200 ananasplanten aangelegd, en er wordt gewerkt aan de oprichting van vijf verwerkingsfabrieken op kleine en middelgrote schaal.
Minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) wees op de klimaatbestendigheid van de ananas en riep op tot verdere vergroening van de landbouw. “Ananas is een eenvoudig en betaalbaar gewas met veel potentie voor de toekomst,” aldus de minister.
De financiering van het project komt uit het SDG-fonds van de Verenigde Naties en draagt bij aan meerdere Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s), waaronder armoedebestrijding, voedselzekerheid en klimaatactie. Elizabeth Bradley, directeur van het ministerie van Buitenlandse Zaken (BIBIS), benadrukte de rol van haar ministerie als schakel tussen internationale hulp en lokale uitvoering. “Wij zijn de brug tussen het werk hier en de steun van buiten.”
Bijzondere aandacht gaat binnen het project ook uit naar jongeren, die aangemoedigd worden om landbouw als een reële en winstgevende toekomst optie te zien. Suriname streeft ernaar om tegen 2030 internationaal erkend te worden als exporteur van hoogwaardige ananasproducten – een ambitie die in Matta al wortel heeft geschoten.
- Waarom Surinaamse verkiezingsdebat niet in Suriname?..
- Wet Ruimtelijke Ordening biedt oplossing voor conflicten zo…..
- Automobilist zwaargewond nadat hij met zijn auto tegen gepa…..
- De schandalige situatie bij de Esther Stichting: de regerin…..
- Dodelijke aanrijding tussen twee bromfietsers in Henar..
- 42-jarige bromfietser overlijdt bij aanrijding met andere b…..
- Het belang van stemmen..
- NATIONALE VEILIGHEID EN FREE FOR ALL..
- Koploper Kampoe behoudt voorsprong op de rest..
- Topkok Jonnie Boer en de geur en smaak van Suriname..
- Bottom up!..
- Peuter verliest tand bij vechtpartij in Ellen..
- Bromfietser op slag dood bij aanrijding in Nickerie..
- In de ban van de verkiezingen 2025..
- Samora Souprayen dubbel genomineerd voor Caribbean Music Aw…..
- KOMT HET NOG GOED MET SLM?..
- WAAR BLIJFT DE BOODSCHAP VAN BRONTO?..
- Verdachten gekaapte schoener verantwoorden zich voor de rec…..
- 60e AVD: KFC wint twee prijzen, Fiamba krijgt wisseltrofee..
- Gloria Stirling zwaait op 7 mei af als voorzitter Constitut…..
- VSB vraagt uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboe…..