Sorry, maar de de opgevraagde pagina komt niet (meer) voor in ons systeem.
Als u zelf een URL heeft ingetoetst, controleer dat dan op typefouten.
Heeft u ergens op een link geklikt, geef het dan door aan ons of aan de webmaster van de site met de link.
Suriname is een land met een rijke culturele en religieuze diversiteit. Deze diversiteit is duidelijk zichtbaar tijdens uitvaarten, die in Suriname meer zijn dan alleen afscheid nemen; ze zijn vaak een weerspiegeling van diepgewortelde tradities, geloofsovertuigingen en culturele gebruiken. Elke religieuze gemeenschap in Suriname heeft haar eigen rituelen en gebruiken die worden gevolgd tijdens het overlijden en de daaropvolgende uitvaart. Hier bespreken we de belangrijkste kenmerken van Surinaamse uitvaarten, waarbij we onderscheid maken tussen verschillende religies.
Christelijke uitvaarten in Suriname worden vaak gekenmerkt door plechtigheden in een kerk of kapel, gevolgd door een begrafenis of crematie. De christelijke gemeenschap in Suriname is divers, met onder meer katholieke, protestantse en evangelische gelovigen.
De uitvaart begint meestal met een kerkdienst, waarbij familie en vrienden samenkomen om het leven van de overledene te herdenken. Er worden vaak Bijbellezingen en gebeden gehouden, en er worden hymnes gezongen. Na de dienst wordt de overledene naar de begraafplaats gebracht voor de begrafenis. Bij katholieke uitvaarten is het gebruikelijk dat er een mis wordt gehouden, waarbij de priester zegeningen uitspreekt en wierook wordt gebruikt. Bij protestantse uitvaarten is er vaak een grotere nadruk op de preek en het persoonlijk gedenken van de overledene.
Christelijke uitvaarten kunnen verschillen afhankelijk van de etnische achtergrond van de overledene. Creolen, Javanen, en Marrons hebben hun eigen unieke invloeden en rituelen, zoals het zingen van traditionele liederen of het houden van een zogenaamde “dede oso” (rouwzitting) bij Creoolse families, waarbij men de nacht doorbrengt met gezang, dans en verhalen vertellen om de overledene te eren.
.
- RUIM 100 DAGEN VOOR DE VERKIEZINGEN..
- CHINA IS WATCHING US..
- “ABOP maakt presidentskandidaat pas na verkiezingen beken…..
- Sam Nujoma (95), de grondlegger van Namibië, overleden..
- EBS..
- Een nieuwe weg voorwaarts: de visie van Maya Parbhoe op een…..
- President feliciteert echtpaar met 80-jarig huwelijk..
- Symposium benadrukt belang Nieuw Burgerlijk Wetboek van Sur…..
- Regering versoepelt hypotheekvoorwaarden: Meer Surinamers a…..
- Stop de ghetto-discussie, begin met werken..
- BRANDSTOFCRISIS BIJ POLITIE..
- PRESIDENT BRUNSWIJK..
- Boksteen geeft uitleg over meest belangrijke wijzigingen in…..
- Brandstofvoorziening naar binnenland stilgelegd op bevel va…..
- Ecuador: Kans reëel dat Daniel Noboa verkiezingen wint..
- Transvaal blijft perfect in Suriname Major League..
- Tweede ronde volkstelling start na uitdagingen in eerste fa…..
- Open brief aan de dc van Paramaribo Noord -Oost..
- ‘Surinaamse’ drugscrimineel maakt deal met justitie in Nede…..
- Regering en Centrale Bank realiseren doorbraak in betaalbar…..
- Chauffeur bakkerij beroofd van SRD 2 ton..