Kiezers die op 25 mei niet zelf naar de stembus kunnen gaan vanwege hun functie binnen het verkiezingsapparaat of veiligheidsdiensten, kunnen onder voorwaarden stemmen bij volmacht. Dit bevestigt het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) in aanloop naar de verkiezingen.
ADVERTENTIE
Stemmen bij volmacht betekent dat een kiesgerechtigde (de volmachtgever) een andere kiesgerechtigde machtigt (de gemachtigde) om namens hem zijn stem uit te brengen. De aanvraag hiervoor moet uiterlijk zes dagen vóór de verkiezingsdag, dus vóór 19 mei, bij de districtscommissaris (dc) worden ingediend.
Het gaat hierbij niet om een algemene regeling. Alleen specifieke groepen komen in aanmerking: leden of plaatsvervangende leden van stembureaus of hoofdstembureaus die op de verkiezingsdag buiten hun district of verder dan dertig kilometer van hun woonplaats moeten werken, leden van het Korps Politie Suriname en het Nationaal Leger die voor de dienst elders zijn ingezet, alsook leden of toezichthouders van het Centraal Hoofdstembureau en het OKB.
Voor het verkrijgen van de volmacht moet de volmachtgever zich, vergezeld van een schriftelijke Bewilliging Volmacht Tot Stemming van de gemachtigde, persoonlijk aanmelden bij de dc van het bestuursressort waar hij op de kiezerslijst staat. Daar wordt de volmacht opgemaakt, ondertekend en voorzien van een officiële stempel. De volmachtgever moet vervolgens zijn oproepingskaart en de volmacht overhandigen aan de gemachtigde.
Er gelden ook strikte regels: de gemachtigde moet op hetzelfde stembureau stemmen als de volmachtgever en mag slechts één volmacht aannemen. Overtreding van deze bepalingen, zoals het inleveren van meerdere volmachten, is strafbaar en kan juridische gevolgen hebben.
Het OKB roept kiezers die aan de voorwaarden voldoen op om tijdig hun aanvraag in te dienen en de wettelijke richtlijnen strikt na te leven. “Transparantie en eerlijkheid van het kiesproces staan voorop,” aldus het OKB.
- De rol van de Ede- en Bere Winti..
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen..
- Ondernemer herkent overlastgever op camerabeelden..
- Recht geheime stemming vertrapt: mensen met beperking slepe…..
- Hok-Ahin-Zeegelaar Anette Rita Magdalena..
- Condoleanceregister voor oud-president Wijdenbosch geopend..
- Amerikaan Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Overstekende voetganger komt om bij aanrijding met pick-up..
- Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogeli…..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Schoolvervoer per direct hervat..
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..