Na de sluiting van de stembureaus om precies zeven uur, is in heel Suriname de telling van de uitgebrachte stemmen van start gegaan. Zodra de administratieve handelingen waren afgerond, kregen de stembureauleden kort de gelegenheid om te pauzeren, waarna de telling rond acht uur werd hervat.
Bij OS Winti Wai blikt waarnemend stembureauvoorzitter Dionne Daniel tevreden terug op het verloop van de dag. “De mensen zijn heel vroeg komen stemmen en de opkomst was redelijk,” aldus Daniel. Van de 750 stemgerechtigden brachten uiteindelijk 450 hun stem uit. “We hebben een sterk team en we komen eruit.
Dit was mijn eerste keer op een stembureau en ik wil het bij de volgende verkiezingen zeker weer doen,” zegt ze. Ondanks haar werkzaamheden heeft ze zelf ook haar stem uitgebracht. “Ik heb mijn burgerplicht vervuld.”
Daniel meldt dat er enkele incidenten waren met oproepingskaarten. “Sommigen hadden hun kaart niet bij zich, maar stonden wel op de kiezerslijst. In overleg met het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) zijn die gevallen opgelost. Ook mensen die hun kaart kwijt waren of verkeerd hadden opgeborgen, konden bij ons een nieuwe oproepingskaart krijgen.”
Ook Johan Petrus, voorzitter van een ander stembureau, kijkt positief terug. “We hebben niets noemenswaardigs meegemaakt. Het was rustiger dan verwacht. Dit was mijn eerste keer in Paramaribo; ik heb eerder alleen in het binnenland gewerkt. Alles is goed verlopen,” aldus Petrus. Hij geeft aan dat bewoners vooraf bezorgd waren op basis van eerdere ervaringen, maar dat de dag rustig verliep.
Intussen zijn alle stembureaus overgegaan tot de telling van de stemmen voor zowel de kandidaten voor De Nationale Assemblee als de ressortraden. De eerste resultaten zullen een voorlopig beeld schetsen van de nieuwe politieke verhoudingen.
- Vader die vuurwapen op hoofd baby richtte veroordeeld..
- Regeringspartij Venezuela behoudt controle over wetgevende …..
- NDP-toppers: Geen regering zonder NDP..
- OKB-toezichthouders: “Bepaalde buurten worden onnodig gecri…..
- JEUGDCRIMINALITEIT EN ARMOEDE STRUCTUREEL PROBLEEM..
- Apartheid en Creolisering: polen van postkoloniale natievor…..
- NDP in feeststemming, maar alert voor verlies ‘verkiezingsw…..
- Santokhi: Gesprekken over coalitievorming na officieel resu…..
- De week begint met regen en onweer..
- Ingetogen sfeer bij ‘de Olifant’: gemengde gevo…..
- Suriname heeft gestemd: Ashwin Adhin: ‘Ik heb altijd gezegd…..
- Simons kan eerste vrouwelijke president van Suriname worden..
- President Santokhi sluit samenwerking met andere partijen n…..
- Spannende strijd tussen VHP en NDP, einduitslag nog afwacht…..
- Gertrude St. Ortanie Augustin (96) Amsterdam 22-5-2025..
- Hendrik Ludwig Cumberbatch (76) Amsterdam 23-5-2025..
- Strenge controle hoofdstembureau Paramaribo; trage binnenko…..
- Suriname heeft gestemd: Jennifer Geerlings-Simons: ‘We zijn…..
- Suriname heeft gestemd: Santokhi sluit samenwerking met NDP…..
- Trump: “Poetin is compleet gek geworden”; waarschuwt voor o…..
- NDP de grootste in voorlopige uitslag, Ingrid Bouterse met …..