De grote groep stembureauleden die zich kort voor de verkiezingen had teruggetrokken, wordt op een blacklist geplaatst. Het ging om ongeveer 500 personen. “Deze mensen gaan we blacklisten om herhaling te voorkomen. Straks worden ze weer getraind en haken ze opnieuw af – dat willen we voorkomen. Het kost veel geld om mensen te trainen, en als zij zich op het laatste moment terugtrekken, kunnen we niet op hen rekenen,” zegt Nasier Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken (Biza), in gesprek met Suriname suriname.
Het personeel dat zich tijdens de verkiezingen goed van zijn taak heeft gekweten, wordt na evaluatie toegevoegd aan het bestand van betrouwbaar personeel waarop bij volgende verkiezingen kan worden gerekend. Degenen die zich zonder geldige reden hebben afgemeld, zullen niet meer worden opgeroepen en krijgen geen nieuwe gelegenheid om tijdens verkiezingen te werken.
“De houding die zij hebben getoond, strookt niet met wat van stembureauleden wordt geëist. We gaan hen dan ook niet meer benaderen voor toekomstige inzet. Dat wil overigens niet zeggen dat álle stembureauleden slecht hebben gepresteerd. Sommige leden hebben het juist heel goed gedaan, en die mensen zullen we opnieuw inzetten,” aldus Eskak.
De Biza-topfunctionaris laat weten dat het stembureaupersoneel inmiddels is gecategoriseerd. Voor de verkiezingen van 2030 zal er nog kritischer worden omgegaan met de selectie. “Het doel is om de problemen die we bij de afgelopen verkiezingen hebben ervaren, tot een minimum te beperken,” besluit de directeur.
- Revolutionaire Britse drie‑ouder‑behandeling redt baby’s va…..
- Muriël Henna Margaretha Piqué – Bendt (73) Utrecht 13…..
- Cynthia Jaene Nibte (60) Amsterdam 10-7-2025..
- Rusland kiest Perscentrum uit als nieuw kabinet..
- SCVU is De Arend opnieuw de baas..
- Misiekaba hekelt ‘last-minute benoemingen’ door…..
- Redan: “Volledige verzelfstandiging AZP in 2026 een feit…..
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers..
- Adhin: overbruggen van uitdagingen kan 3 tot 7 jaar duren..
- Santokhi, pe a moni de? (3/slot): Commerciële banken onder …..
- Vlak voor vertrek: Santokhi en Amoksi Amoksi regelden ‘goud…..
- Kuldipsingh neemt afscheid van ministerschap..
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justiti…..
- Vier Caricom-lidstaten implementeren volledig vrij verkeer …..
- Volgende maand uitspraak strafzaak mishandelde arrestanten …..
- Voortvluchtige verdachten aangehouden in Paramaribo; kilo’s…..
- VOETBALLER ZEGT BEDREIGD TE ZIJN DOOR ISRAËLISCHE INLICHTIN…..
- Israël wordt langzaam een partner in de toekomst van Syri…..
- Shas dreigt met regeringsbreuk als er binnen drie maanden g…..
- Meer bezettingstroepen gedood in Gaza..
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India..