De status van de Para Plantages blijft ongewijzigd in het nieuwe Burgerlijk Wetboek, zo bevestigt Patrick Kensenhuis. Dit is een belangrijk onderwerp van discussie, omdat er verwachtingen waren dat de wet wijzigingen zou kunnen introduceren die invloed zouden hebben op de plantages.
De Federatie van Para Plantages (FPP), onder leiding van Hesdy Ommen, roept de gemeenschap op om kalm te blijven en benadrukt dat er een beleidsplan in ontwikkeling is. Dit plan, dat al sinds vorig jaar in de maak is, moet bijdragen aan een structurele oplossing.
Ommen gaf ook aan dat juridische stappen niet uitgesloten zijn en dat de mogelijkheid bestaat om de kwestie via het Constitutioneel Hof te laten toetsen. Ondertussen bereidt de gemeenschap zich voor op een petitie, die vandaag zal worden aangeboden aan De Nationale Assemblee (DNA) om vast te leggen dat de status van de plantages onaangetast blijft.
Tijdens een bijeenkomst over de kwestie werd de noodzaak van juridische zekerheid voor de inwoners van Para benadrukt. Veel gronden in het gebied staan nog steeds geregistreerd op de namen van overleden eigenaren, wat zorgt voor juridische onzekerheid.
Juristen Olten Zebeda en Ferdinand Welzijn riepen de gemeenschap op om actief aan de slag te gaan met het formaliseren van hun eigendomspapieren. Zij benadrukten dat de boedelkwestie niet uitsluitend een taak is van de overheid, maar vooral een verantwoordelijkheid van de gemeenschap zelf, die met samenwerking en respect tot een oplossing moet komen.
Politiek gezien zorgt de kwestie voor verdeeldheid. De wetgeving rondom de Para Plantages werd recent aangenomen in DNA met 28 stemmen voor. Echter, de NDP stemde tegen, de NPS onthield zich van stemming en de BEP verliet de zaal. Dit onderstreept de gevoeligheid en complexiteit van de situatie.
Dominee Edgar Loswijk riep tijdens de bijeenkomst op tot vreedzaam handelen en benadrukte dat geweld geen oplossing is. Hij pleitte voor een gezamenlijk gedragen beleidsplan en samenwerking binnen de gemeenschap.
- Vrouw vermoedelijk door echtgenoot vermoord, die daarna de …..
- Rusland, Etnel en Pokie in top 3 van NPS kandidatenlijst..
- Breaking: SPA en DRS gaan onder paraplu NPS de verkiezingen…..
- Duizenden Australiërs zonder stroom nu storm Alfred Queensl…..
- Man om het leven gebracht in Perica..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..
- Santokhi: AI is de realiteit..
- Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden..
- Gemeenschap Sipaliwini overhandigt Tareno-Ontwikkelingsplan…..
- Situatie Weg naar Zee baart Naipal nog steeds zorgen..
- WEINIG VERANDERD BIJ CENTRALE BANK..
- GRONDENRECHTENVERRAAD..
- Bewolkte lucht met af en toe wat buien..