Startsein voor installatie van drie nieuwe pompgemalen in Morgenstond

Vandaag is het officiële startsein gegeven voor de installatie van drie nieuwe pompgemalen met een grotere capaciteit in de wijk Morgenstond. De bewoners van deze wijk kampen al jarenlang met wateroverlast na elke hevige regenbui, zowel in de droge tijd als tijdens het regenseizoen.

Duncan Brunings, secretaris van Stichting Beter Wonen Morgenstond, geeft aan dat hij hoopt dat de situatie zal verbeteren zodra de pompgemalen volledig zijn geïnstalleerd.

Minister van Openbare Werken, Riad Nurmohamed, noemt het project een moedige stap. “Het is een grote uitdaging, maar het is indrukwekkend wat er met beperkte middelen tot stand is gebracht,” aldus de minister.Ook president Chan Santokhi kwam aan het woord en zegt dat het handmatig beheren van de pompgemalen niet meer nodig is vanwege de automatisering.

Op dit moment is één van de drie pompen al geïnstalleerd. De overige twee volgen binnenkort.

..