President Jennifer Geerlings-Simons. Foto: CDS.
De staatsschuld is ook voor het nieuw kabinet een last. President Jennifer Geerlings-Simons heeft een team van deskundigen van het ministerie van Financiën én van de president aan het werk als het gaat om de staatsfinanciën. ‘ een “We kijken we naar mogelijkheden om de last die de aflossing van schulden op ons legt, te verlichten”, stelt zij in gesprek met de Communicatie Dienst Suriname.
Volgens de president zijn er gesprekken geweest met verschillende buitenlandse experts en wordt er ook gesproken met verschillende organisaties zoals de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF). “Die gesprekken gaan gewoon door. En er moeten nog meer gesprekken volgen, ook met andere actoren om te kijken of we daar wat verlichting kunnen brengen, omdat het vrij zwaar drukt en zwaarder gaat drukken vanaf volgend jaar”, zegt het staatshoofd.
Een van de belangrijkste zaken om de staatsfinanciën te beheren is de begroting, die voor 2025 nog rond moet komen. Dit is volgens de president de eerste taak van de nieuwe regering. Met deskundigen en de Belastingdienst is gesproken over mogelijkheden om de inkomsten van de staat te verhogen. Zij noemt onder meer verbetering van de inning van de belasting toegevoegde waarde (btw) en het versterken van de Belastingdienst.
In ieder geval zullen de vaste lasten tot eind van het jaar voldaan moeten worden. ‘Dat is waar we ons mee bezighouden’, aldus Simons.
- Volksgezondheid in binnenland en medicijnendistributie cent…..
- Regering onderzoekt opties om schuldenlast te verlichten..
- VHP-fractie: DNA-vergadering niet-legitiem..
- VHP: DNA-vergadering niet legitiem..
- Toekomst Sheraldo Becker bij Real Sociedad onzeker..
- Luxe merken temperen prijsstijgingen nu rijke klanten terug…..
- Vergadering NIET legitiem, VHP participeert niet..
- Sampie grote afwezige in DNA; vergadering vindt geen voortg…..
- Vier verdachten aangehouden voor gewapende roofoverval aan ….
- Begroting 2025 bevat geen nieuw beleid; tekort loopt op tot…..
- Valse start DNA, coalitie kan geen quorum opbrengen..
- Toelating van acht nieuwe DNA-leden afgeblazen wegens gebre…..
- Geen quorum in DNA; nieuwe leden niet toegelaten..
- DNA verduidelijkt spoedvergadering en status Akiemboto..
- Teheran roept vakantiedag uit om waterverbruik te verminder…..
- Genevievre Jordan opnieuw in DNA: “Mensen hebben problemen …..
- Twee verdachten betrokkenheid moord op Rishi Parmessar vrij…..
- Honderden kinderen in China vergiftigd door loodverf in sch…..
- ‘Onmenselijk’ – Hoe Trump arrestatiecijfers opdreef bij imm…..
- DNA geef verklaring uit over termijn van convocatie..
- President Simons: “Luchtvaartsector en SLM vereisen acute a…..