Staatsolie Maatschappij Suriname N.V. heeft op woensdag een leningsovereenkomst van USD 1,6 miljard getekend met een consortium van achttien internationale, regionale en lokale banken en financiële instellingen. De financiering is bedoeld om de 20 procent participatie van Staatsolie in het GranMorgu-project in offshore Blok 58, mogelijk te maken.
Met de nieuwe lening zal Staatsolie ook een bestaande schuld van USD 130 miljoen, volledig aflossen. De totale investering die Staatsolie moet doen voor deelname in het GranMorgu-project, bedraagt USD 2,4 miljard. Het resterende bedrag zal worden gedekt uit eigen middelen, inkomsten uit de operationele activiteiten en de opbrengsten van een obligatie-uitgifte eerder dit jaar.
De succesvolle totstandkoming van deze financieringsovereenkomst wordt mede toegeschreven aan de sterke reputatie van Staatsolie, zowel nationaal als internationaal. De oliemaatschappij staat bekend om haar solide prestaties, verantwoord bestuur en het nauwgezet nakomen van contractuele verplichtingen. Volgens Staatsolie waren deze factoren, samen met de gunstige vooruitzichten voor de Surinaamse energiesector, doorslaggevend voor het vertrouwen van de banken.
Het GranMorgu-project, geleid door een internationale operator, wordt gezien als een strategische stap in de verdere ontwikkeling van Surinames offshore olie-industrie. De commerciële productie wordt in de komende jaren verwacht.
The post Staatsolie tekent overeenkomst voor deelname GranMorgu-project ..
- Whisky dief in verzekering gesteld..
- Geen kaas gegeten van politiek, maar wel stemming maken?..
- Regering streeft naar verbetering beleid energiesector..
- Goerdat weerspreekt beschuldigingen Ramadhin..
- Somohardjo: ‘PL neemt duidelijk afstand van coalitie’..
- Natin klaar voor de toekomst met modern ICT-lokaal..
- Twee gewonden na ruzies over (gestolen) goud..
- SAO en Staatsolie leveren gediplomeerde vaklassers af..
- A20, DOE en PRO hebben ‘genoeg van favoritisme en willekeur…..
- Santokhi wijst opnieuw 1000 kavels toe in FAI-project na ee…..
- VWPU heft beraad op na duidelijkheid over uitbetaling lumps…..
- Rwanda en Suriname: verschil in leiderschap, diplomatie en …..
- Man opgesloten voor seksueel misbruik achtjarig neefje..
- VES-debat 2025: Partijen eensgezind, maar verschillend over…..
- Staatsolie tekent overeenkomst voor deelname GranMorgu-proj…..
- Massale afmeldingen stembureauleden zorgen voor druk op ver…..
- Natin krijgt nieuw en modern ICT-lokaal..
- EZ-medewerkers ronden BAVP-opleiding met succes af..
- NDP: Massale afzegging stembureaumedewerkers brengt verkiez…..
- Samenwerking SAO en Staatsolie werpt vruchten af: lassers g…..
- Waarom Michael Ashwin Adhin de beste presidentskandidaat is..