Staatsolie Maatschappij Suriname N.V. heeft op zondag 23 maart, met succes een nieuwe obligatie uitgegeven van in totaal USD 515,8 miljoen, wat USD 211,7 miljoen meer is dan het oorspronkelijk beoogde bedrag van USD 304,1 miljoen. De Staatsolie-obligatie 2025-2033 bracht in totaal USD 468,7 miljoen en euro 43,5 miljoen (omgerekend USD 47,1 miljoen) op, waarmee het totale bedrag in USD uitkomt op USD 515,8 miljoen.
De overgrote meerderheid van de inschrijvingen werd toegewezen, waarmee Staatsolie zijn recht, zoals vastgelegd in het prospectus, heeft uitgeoefend. Het bedrijf had oorspronkelijk verwacht ongeveer USD 109 miljoen aan ‘nieuw’ geld op te halen, maar dit bedrag kwam uit op USD 320,8 miljoen. ‘Nieuw’ geld verwijst naar het bedrag dat boven de USD 195 miljoen van de Staatsolie-obligatie 2020-2025 en 2020-2027 komt.
De opbrengsten van de obligatie zullen onder andere worden gebruikt om het aandeel van Staatsolie, maximaal 20 procent in de ontwikkeling van het GranMorgu offshore-olieveld in Blok 58 te bekostigen. Dit project heeft een totale investeringsbehoefte van USD 12,2 miljard, waarvan de bijdrage van Staatsolie USD 2,4 miljard bedraagt. Het bedrijf heeft daarnaast eigen kasreserves opzijgezet voor de investering in GranMorgu.
Ook zal een deel van de opbrengsten worden gebruikt voor de herfinanciering van de Staatsolie-obligatie 2020-2025 en 2020-2027, met een waarde van USD 195 miljoen. Meer dan 70 procent van deze oudere obligaties werd ingewisseld, terwijl een deel van de obligatiehouders, goed voor USD 55 miljoen, ervoor koos hun obligaties te behouden.
De Surinaamsche Bank N.V. (DSB) fungeerde als arrangeur van de Staatsolie-obligatie 2025-2033, die een looptijd van acht jaar heeft en rente biedt van 7,75 procent voor de US-dollarobligatie en 7,25 procent voor de euro-obligatie. De rente wordt twee keer per jaar uitbetaald, met de eerste be-taling op 23 september 2025.
De obligaties zijn verhandelbaar op de Dutch Caribbean Securities Exchange (DCSX) en de Suriname Stock Exchange (SSX).
Met de investering in het GranMorgu-project zet Staatsolie een belangrijke stap in de realisatie van haar visie ‘Energizing a bright future for Suriname’. De succesvolle obligatie-uitgifte, die het vertrouwen van zowel kleine als grote investeerders weerspiegelt, toont de sterke positie van Staatsolie en haar partners in Blok 58 en de toezegging om dit veelbelovende project tot een succes te maken. Staatsolie bedankt alle deelnemers aan de Staatsolie-obligatie 2025-2033 voor hun vertrouwen in het bedrijf en het GranMorgu-project.
The post Staatsolie-obligatie groot succes: bedrag overschreden met USD 211 miljoen ..
- Simons: Wie op NDP en haar kandidaten scheldt heeft niets t…..
- NPS vult kandidatenlijst aan met Overloon en van Varsseveld..
- BEP gaat met opgeven hoofd de verkiezingen in..
- Straatnaam en concert voor componiste Majoie Hajary..
- Ir. Cyrill Bisoendat Ramkisor Msc...
- Foute kandidaten..
- NDP heeft kandidatenlijst alsnog kunnen indienen..
- Piet Wortel moet drie jaar de cel in..
- Duurzame zeedijk beschermt Weg naar Zee tegen overstrominge…..
- Voorleesdagen: meer dan lezen alleen..
- In hoger beroep: NOP mag niet meedoen aan de verkiezingen..
- Del Castilho: Wij doen niet mee aan de show van kandidatenl…..
- Piet Wortel veroordeeld tot drie jaar celstraf..
- Santokhi: ‘un ne kon baka, we tan’..
- ‘Laat is laat’ voor Nationaal Ontwikkelingsplatform..
- Toerisme in de lift..
- Indienen kandidatenlijsten: Politie gooit deur dicht voor N…..
- VHP-voorzitter Santokhi: Wij spelen een finale wedstrijd..
- De politie treedt op tegen onverantwoorde verkeersdeelnemer..
- Man die goederen via luchtgat probeerde te smokkelen op het…..
- Indienen kandidatenlijsten: Stukken DUS niet compleet..