PARAMARIBO — Staatsolie Maatschappij Suriname, Petronas Suriname E&P en Paradise Oil Company hebben dinsdag (vandaag) een productiedelingscontract ondertekend voor blok 66 in het diepzeegebied van Suriname. In een persbericht geeft Staatsolie dinsdagmiddag aan dat Petronas hiermee de exploratie-, ontwikkelings- en productierechten in blok 66 heeft verkregen. “Voor Staatsolie betekent de ondertekening van het production sharing contract de versteviging van het partnerschap met Petronas om samen het olie- en gaspotentieel van Suriname te ontwikkelen”, wordt aangegeven.
Het Maleisische bedrijf heeft zich eraan gecommitteerd om in de eerste fase van de exploratieperiode twee exploratieputten te boren die liggen in veelbelovende delen van het blok 66, dat ongeveer 3.390 vierkante kilometer groot is en ligt in het diepzeegebied met waterdieptes van duizend tot 2.200 meter. Het blok is in het westelijke deel van het Suriname-Guyanabekken en grenst in het zuiden aan blok 52 en in het westen aan blok 58 en 53, waar er olie- en gasvondsten zijn gedaan.
“Voor Staatsolie betekent de ondertekening van het production sharing contract de versteviging van het partnerschap met Petronas om samen het olie- en gaspotentieel van Suriname te ontwikkelen”
Petronas, dat al actief is in de blokken 48, 52, 53, 63 en 64, heeft een participatiebelang van 80 procent en is de operator in dit specifieke partnerschap. Staatsolie heeft via dochteronderneming Paradise Oil Company een participatiebelang van 20 procent. Petronas heeft tot nu toe vier olie- en gasvondsten gedaan, waarvan de vondsten in blok 52 intensief verder worden onderzocht.
(lees verder onder de )
Ondertekening van het productiedelingscontract door Zamri Baseri (l), Annand Jagesar (m) en Rekha Bissumbhar (r). [: Staatsolie]
Het productiedelingscontract is ondertekend door Staatsolie-directeur Annand Jagesar, Zamri Baseri, Country Head van Petronas Suriname en Paradise Oil Company-directeur Rekha Bissumbhar. Mohd Redhani Abdul Rahman, Vice President of International Assets of Upstream van Petronas, was dinsdag ook aanwezig bij de ondertekening.
Staatsolie geeft aan dat met de ondertekening van dinsdag nu ongeveer 50 procent van het Surinaamse offshoregebied onder contract staat. “Dit past binnen Staatsolies strategie om in partnerschap met reputabele internationale bedrijven Surinames olie- en gaspotentieel te ontwikkelen”, wordt tenslotte meegegeven.
Een overzicht van de offshore-blokken van Suriname. Ongeveer 50 procent staat inmiddels onder contract. [: Staatsolie]
- Politieke impasse Nederland: PVV-bewindslieden stappen uit …..
- Nederlandse regering gevallen; Wilders trekt stekker uit ka…..
- Talrijke onweersbuien in de middag..
- Viering 25 februari geen zaak van komende regering, zegt Ru…..
- Dag van nationale rouw na bootramp Marowijnerivier..
- Doodverklaarde vrouw ontwaakt in doodskist in Tsjechië, ond…..
- Rosieta Plein (74) Amstelveen 29-5-2025..
- Rudy Stanley Leons (59) Amsterdam 26-5-2025..
- Natio maakt zich op voor WK-interlands en Gold Cup..
- Mathoera feliciteert NDP met verkiezingswinst..
- Column: Zes in een wankele boot de onstuimige soela’s op..
- Panka ‘hint’ VHP: Simons en Rusland bij acclamatie kiez…..
- Grondige en transparante hertelling stembureaus Paramaribo …..
- Adhin zegt regering vanuit nieuwe functie beter te kunnen b…..
- Meerdere dodelijke slachtoffers bij bootongeluk Marowijneri…..
- NPS-congres stemt unaniem in met voortzetting coalitieonder…..
- Hertelling stembureaus in Paramaribo vrijdag afgerond..
- ABOP over bootramp: Het verdriet is niet te meten..
- Geen personen uitgesloten in nieuwe regering..
- VHP spreekt medeleven uit na tragisch bootongeval..
- 21 Arbeidsinspecteurs beëdigd tot BAVP..