Het staatsieportret van president Jennifer Simons is gereed. De officiële foto, waarop de president in vol ornaat te zien is met de presidentiële sjerp in de nationale kleuren zal binnenkort worden opgehangen in alle overheidskantoren, waaronder ministeries, districtscommissariaten en andere publieke instellingen.
Het gebruik van staatsieportretten heeft in Suriname een lange traditie. Sinds de onafhankelijkheid in 1975 wordt van elke president een officiële foto gemaakt die een herkenningspunt vormt in publieke en bestuurlijke ruimtes. Het portret symboliseert niet alleen het ambt, maar benadrukt ook de continuïteit van de staat.
Bezoekers van overheidsinstanties komen het portret doorgaans tegen in vergaderzalen, ontvangstruimtes en kantoren van districtscommissarissen. Het staatsieportret draagt daarmee bij aan de zichtbaarheid van de zittende president in het dagelijks bestuursleven.
De verspreiding van de nieuwe foto gebeurt volgens een vast protocol. Na de bekendmaking wordt het portret gedrukt, ingelijst en geleverd aan de verschillende ministeries en instituten. Op die manier wordt in korte tijd gezorgd dat alle kantoren de foto van de nieuwe president zichtbaar hebben hangen.
Met de introductie van dit staatsieportret wordt de traditie voortgezet die door eerdere presidenten is ingesteld. Voor velen heeft het portret een symbolische waarde: het bevestigt wie op dat moment het hoogste ambt van de Republiek Suriname bekleedt.
- Van Samson: Veel zaken waarvoor vorige regering zich sterk …..
- Noersalim: ‘Communicatie met veeboeren is sleutel tot herst…..
- Goudtransport loopt mis: helikopter maakt noodlanding in di…..
- Dimitri Apai brengt Latour in beweging met D’Apai World Spo…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen levende herinnering dat vrijh…..
- Activiste Christiaan hoopt dat de overheid Inheemsen eindel…..
- Onzekerheid over mulo-uitslag: scholen moeten resultaten aa…..
- Man aangehouden voor oplichting via gehackt Facebook accoun…..
- Monorath: ‘Niet eenieder kan in aanmerking komen’..
- Ministerie van Onderwijs verruimt herexamennormen leerjaar …..
- Man aangehouden voor oplichting via Facebook-account..
- Bewoners luiden noodklok over vestiging goudbedrijf in woon…..
- CEO Baitali: ‘Wij strijden niet voor het werk, maar voor ee…..
- ‘Mediation is geen trucje’..
- Belgische studenten promoten toerisme naar Suriname..
- Hevige regen vertraagt herstelwerkzaamheden Van ’t Hogerhuy…..
- Rusland wil binnen twee weken verbetering situatie Van ’t H…..
- ‘Parts Unknown’: Suriname..
- LVV wil visserijsector versterken..
- Vertraging lapwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat wegens w…..
- Politie regio Oost houdt man aan voor oplichting.