De staatsbegrafenis ter ere van oud-president Jules Albert Wijdenbosch, die op woensdag 30 april op 83-jarige leeftijd is overleden, is in voorbereiding. In een officiële verklaring heeft de regering haar diepe medeleven betuigd aan de samenleving, familie en naasten van de oud-president, die een markante rol heeft gespeeld in de hedendaagse politieke geschiedenis van ons land.
ADVERTENTIE
Wijdenbosch heeft in zijn lange loopbaan gediend als parlementariër, minister van Binnenlandse Zaken (1985-1987), premier (1987-1988), vicepresident (1991) en president van de Republiek Suriname van 1996 tot 2000. Daarnaast vertegenwoordigde hij het volk in De Nationale Assemblee van 2000 tot 2010.
Met zijn achtergrond als politicoloog en bestuurskundige heeft Wijdenbosch zich niet alleen ingezet op beleidsniveau, maar ook een wezenlijke bijdrage geleverd aan het staatsrechtelijk discours. Zijn invloed reikte verder dan de uitvoerende macht; zo diende hij als raadsadviseur tijdens het kabinet-Bouterse, waarbij hij zich boog over complexe bestuurlijke en juridische vraagstukken.
Naast zijn politieke activiteiten was de oud-president actief als auteur van diverse publicaties, waarin hij zijn visie op governance en staatsinrichting uiteenzette. Ook op sportgebied leverde hij zijn bijdrage, waarmee hij zijn maatschappelijke betrokkenheid op meerdere vlakken tentoonstelde.
In de komende dagen zal nadere informatie worden verstrekt over de openstelling van het condoleanceregister en andere bijzonderheden rond de uitvaartplechtigheid.
- Minister Ramadhin: schuld bij Finabank afgelost voor voortg…..
- Bond NV Havenbeheer eist bij rechter terugdraaiing benoemin…..
- CHS: Transparante verkiezingen vergen strikte voorbereiding..
- E-paspoort moeilijk te vervalsen..
- Hoofdstembureaus voorbereid op verkiezingen van 25 mei..
- Amafo ziet Nationaal Leger graag als carrière en ontwikkeli…..
- Felle brand verwoest woning aan Mijnhooplaan..
- BREAKING — Kort geding tegen Constitutioneel Hof en Staat o…..
- Minister Ramadhin vraagt PCS-medewerkers om geduld bij uitb…..
- Garantieprijs padie moet rust brengen in rijstsector..
- VES organiseert verkiezingsdebat op 13 en 14 mei..
- Onzekerheid stuwt goudprijs omhoog..
- Optsu-propagandist gekapt..
- 21-jarige bromfietser overleden bij aanrijding..
- Familieruzie loopt uit op mishandeling en vernieling – verd…..
- President zal optreden tegen personen die niet correct hand…..
- OAS kiest voor het eerst vrouw als assistent-secretaris-gen…..
- Langgekoesterde wens bewoners Gangaram Pandayweg gaat in ve…..
- Misiekaba vraagt aandacht minister OW voor enorme waterplas..
- Glorie..
- VSB blijft pleiten voor gefaseerde invoering nieuw Burgerli…..