Brunswijk verlaat de locatie na ondertekening. Beeld: Starnieuws.
ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk heeft het regeerakkoord nu wel getekend. Dat heeft hij zojuist bevestigd tegenover de media, bij het verlaten van de locatie op Zorg en Hoop. Over de reden waarom hij eerder in de week niet volwaardig wilde meetekenen, zegt Brunswijk: ‘niet dat ik niet eens was met de inhoud. Maar als je uren heb gewerkt aan het document, is het nodig dat je even rust en checkt als alles correct is. Hij kan zich terugvinden in het akkoord. Brunswijk wilde geen antwoord geven op de vraag of hij nog gesprekken voert met de VHP over een coalitievorming. Nu hebben 6 partijen het akkoord dus ondertekend: NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20.
NDP-voorzitter Jennifer Simons. Beeld Starnieuws.
NDP-voorzitter Jennifer Simons bevestigt dat Brunswijk heeft getekend. Hij is de kandidaat voor het vicevoorzitterschap in De Nationale Assemblée.
Alle voorbereidingen worden nu getroffen om de president en vicepresident in DNA te kiezen. Het is kortdag, stelt Simons. Het akkoord was volgens haar niet moeilijk om op te stellen. Er is gezocht naar gelijkgerichte partners.
Rusland verlaat de locatie na ondertekening. Beeld: Starnieuws.
BEP-voorzitter Ronny Asabina zegt dat het principe van ‘een man een man, een woord een woord’ in deze geldt. Er zal nog altijd worden gesproken met elkaar. NPS-voorzitter Gregory Rusland zegt dat er niet meer is gesproken over waarom de ABOP de laatste keer niet heeft getekend. De partij zou meer tijd nodig hebben. Hetzelfde zegt A-20 voorzitter Steven Reyme.
Nu de overeenkomst is getekend, wordt gewacht op de installatie van het parlement aanstaande zondag. Hij schat het als zeker in dat de voorzitter en vicevoorzitter van het parlement uit deze samenwerkende partijen gekozen zullen worden. Er zijn ook afspraken dat de ABOP zal ondersteunen bij het kiezen van Rusland als vicepresident.
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..
- OM moet onderzoek doen naar onverantwoord handelen regering…..
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer..
- Staatsolie en Petronas tekenen productiedelingscontract blo…..
- Autodieven actief in Suriname: drie Toyota Vitz gestolen in…..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..
- R. Kelly met spoed opgenomen in ziekenhuis na overdosis..
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale …..
- Vermoedelijk betrokkenheid politiefunctionaris van JIT bij …..
- Toerismebranding..
- Toekomst landbouw ligt bij jongeren en vrouwen..