Brunswijk verlaat de locatie na ondertekening. Beeld: Starnieuws.
ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk heeft het regeerakkoord nu wel getekend. Dat heeft hij zojuist bevestigd tegenover de media, bij het verlaten van de locatie op Zorg en Hoop. Over de reden waarom hij eerder in de week niet volwaardig wilde meetekenen, zegt Brunswijk: ‘niet dat ik niet eens was met de inhoud. Maar als je uren heb gewerkt aan het document, is het nodig dat je even rust en checkt als alles correct is. Hij kan zich terugvinden in het akkoord. Brunswijk wilde geen antwoord geven op de vraag of hij nog gesprekken voert met de VHP over een coalitievorming. Nu hebben 6 partijen het akkoord dus ondertekend: NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20.
NDP-voorzitter Jennifer Simons. Beeld Starnieuws.
NDP-voorzitter Jennifer Simons bevestigt dat Brunswijk heeft getekend. Hij is de kandidaat voor het vicevoorzitterschap in De Nationale Assemblée.
Alle voorbereidingen worden nu getroffen om de president en vicepresident in DNA te kiezen. Het is kortdag, stelt Simons. Het akkoord was volgens haar niet moeilijk om op te stellen. Er is gezocht naar gelijkgerichte partners.
Rusland verlaat de locatie na ondertekening. Beeld: Starnieuws.
BEP-voorzitter Ronny Asabina zegt dat het principe van ‘een man een man, een woord een woord’ in deze geldt. Er zal nog altijd worden gesproken met elkaar. NPS-voorzitter Gregory Rusland zegt dat er niet meer is gesproken over waarom de ABOP de laatste keer niet heeft getekend. De partij zou meer tijd nodig hebben. Hetzelfde zegt A-20 voorzitter Steven Reyme.
Nu de overeenkomst is getekend, wordt gewacht op de installatie van het parlement aanstaande zondag. Hij schat het als zeker in dat de voorzitter en vicevoorzitter van het parlement uit deze samenwerkende partijen gekozen zullen worden. Er zijn ook afspraken dat de ABOP zal ondersteunen bij het kiezen van Rusland als vicepresident.
- Iran zweert vergelding na Amerikaanse luchtaanvallen: ̶…..
- Laat Chelle je vertelle!: De reis van een grappige ziel naa…..
- Natio wil Gold Cup afsluiten met zege tegen Dominicaanse Re…..
- De genegeerde opdracht van de kiezers aan de politiek..
- STOCKHOLM SYNDROOM..
- Samenleving rouwt om Patricia Etnel..
- Gödeken en Mannen optimistisch over deelname Caribbean Cup …..
- Wetenschapper waarschuwt voor slakkenplaag en risico op men…..
- Patricia Etnel is niet meer..
- Kenneth Milton Oostwijk..
- Patricia Etnel van de NPS overleden..
- Sambo brengt met ‘Anton de Kom, mijn vader’ ode aan Surinaa…..
- Parlementariër Patricia Etnel overleden..
- OIL & GAS MANIA..
- Aardig wat zon met onweersbuien in de middag..
- National Day Suriname bij Expo 2025 Osaka volop gaande..
- 3×3-basketbalcoach Mike Nahar: ‘We gaan met frisse moed de …..
- Panama zet grondrechten opzij na rellen over pensioenwet..
- Duizenden babyschildpadden onderschept in Mexico..
- Mavis Mathilda Francis Riley (71) Schagen 17-6-2025..
- Leendert Callender (76) Amsterdam 18-6-2025..