In een spoedbijeenkomst van de regeringsraad op maandag 14 april, gehouden op het Kabinet van de President, is besloten om ambtenaren en daaraan gelijkgestelden een eenmalige toelage van SRD 1500 toe te kennen in zowel april als mei 2025. President Chan Santokhi benadrukte dat het moment daar is om ook ambtenaren tegemoet te komen.
“We hebben eerder al voorzieningen getroffen voor studenten, sociaal zwakkeren, mensen met een beperking, gepensioneerden en AOV-gerechtigden. Nu is het tijd voor onze hardwerkende ambtenaren.”
De toekenning komt voort uit moeizaam verlopen loononderhandelingen tussen de regering en de Raad van Vakcentrales in Suriname (Ravaksur). Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), die tevens de ministeriële cluster coördineert, geeft aan dat er de afgelopen maanden drie gespreksrondes zijn geweest met Ravaksur over de loonaanpassing voor 2025.
Volgens Mac Andrew bood de regering een structurele verhoging van 10 procent aan, wat neerkomt op gemiddeld SRD 1250 op het huidige ambtenarenloon van SRD 12.500. Ravaksur hield vast aan een verhoging van 25 procent en wees het bod af. In een daaropvolgend spoedoverleg met de president op zaterdag 12 april verhoogde de regering haar voorstel naar SRD 1500. Ook dit bleek onvoldoende voor Ravaksur, die met drie alternatieven kwam: doorgaan met de onderhandelingen zonder tussentijdse uitbetaling; SRD 1500 uitbetalen over de periode januari tot juni; of uitbetaling in april en mei met voortzetting van de onderhandelingen.
De regering heeft uiteindelijk gekozen voor het laatste voorstel, waardoor ambtenaren in april en mei SRD 1500 zullen ontvangen als tegemoetkoming, terwijl de gesprekken met Ravaksur na de paasdagen worden hervat met als doel tot een structurele loonaanpassing te komen.
- Militairen bereiden dialoog voor om rechtspositie te verbet…..
- Uitslagen van de voetbalwedstrijden op 14 april 2025:..
- Spijbelen onthult ontmoeting tussen minderjarige en scholie…..
- CHS bevestigt standpunt NDP: geen vervanging, geen opschuiv…..
- NDP lijdt aan politieke geheugenverlies en bipolariteit ..
- Feyenoord-talent Shiloh ’t Zand kiest voor Natio..
- Zoekactie naar jonge visser voortgezet na dramatisch incide…..
- ‘Verkiezingsmateriaal geen doelwit bij inbraak CBB’..
- Santokhi schort drie omstreden projecten op in aanloop naar…..
- Geen vervanging kandidaat Edward Belfort, ook geen opschuiv…..
- Aanvraag spoedvergadering ligt bij DNA-voorzitter..
- Politieke partijen vragen president integriteit en transpar…..
- Minister Mathoera betreurt niet-sportieve campagnevoering..
- Ecuador: Noboa wint verkiezingen, rivaal eist hertelling..
- Oppositionele partijen willen spoed DNA-vergadering over ‘z…..
- Nieuw pompgemaal moet wateroverlast in Creola structureel a…..
- Conflict rond Jap-A-Joe legt spanningen binnen verkiezingsi…..
- Ver strekkende gevolgen..
- CHS beslist: kandidaat Edward Belfort verwijderd van NDP-li…..
- Hoe de NDP nu al misleidt, laat staan wanneer ze straks wee…..
- BEP voert stembiljet 2025 aan..