De regering heeft een overleg gehad met de vakbonden aangesloten bij Ravaksur Plus, vertegenwoordigd door de bondsvoorzitters Armand Zunder, Robby Berenstein, Michael Miskin, Reshma Mangre en Marcellino Nerkust. Er is in dit gesprek zaterdag overeengekomen dat de onderhandelingen op donderdag 24 april worden hervat. Daarnaast heeft de overheid besloten dat aan de ambtenaren en haar gelijkgestelden een netto uitkering zal worden toegekend voor deze en volgende maand. Er wordt gezocht naar een oplossing die zowel het personeel als de nationale economie ten goede moet komen.
Om de ambtenaren en gelijkgestelden toch deze maand en in mei 2025 tegemoet te komen, heeft de regering besloten hen een netto bedrag van SRD 1.500,- toe te kennen. Deze verhoging is het resultaat van zorgvuldige berekeningen en is bedoeld om de inflatie van het afgelopen jaar te compenseren. Gepensioneerden krijgen 70% van het bedrag. In totaal zullen ongeveer 91.000 personen profiteren van deze maatregel, waaronder circa 33.000 gepensioneerden.
Dit besluit is bedoeld als een tijdelijke tegemoetkoming, terwijl de onderhandelingen tussen de regering en de vakbonden worden voortgezet op donderdag 24 april 2025 met als doel structurele verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden van ambtenaren te brengen. De voorstellen met betrekking tot de belasting verlichtende maatregelen zullen ook onderdeel zijn van de komende gesprekken.
- Journalisten slaan mediabreed handen ineen voor gezamenlijk…..
- Bacheloropleiding Onderwijs- en Pedagogische Wetenschappen …..
- Journalisten bundelen in ad-hoc collectief voor verslaggevi…..
- Uittreksel en nationaliteitsverklaring binnenkort gedigital…..
- Brunswijk bekritiseert OKB en wijst op politieke partijdigh…..
- Immigratiemaatregelen Suriname onder vuur na kritiek van au…..
- ‘Yogh’ Fontein Vaillantsplein ‘duurzaam hersteld’..
- Tonnen buitgemaakt bij woninginbraak..
- Succesvolle afronding Jeugd- en Zedentraining voor politiea…..
- RBTP houdt verdachte aan ter zake verduistering en oplichti…..
- Jehovah’s Getuigen houden speciale lezing en herdenking van…..
- MAS redt Guyanese vissers na twaalf uur op zee tijdens geva…..
- Dorpsbestuur Matta waardeert historische bijdrage gewezen d…..
- OPZ onderzoekt aangifte seksueel molest tegen politie-inspe…..
- Bacheloropleiding Onderwijs- en Pedagogische Wetenschappen …..
- Ketura Margaret: ‘Ik verwacht dat we het lange seizoen goed…..
- Leerkrachten VOS zoeken oplossing bij vicepresident..
- Kip zonder kip? 1 april-grap van Sranan Fowru slaat aan..
- B E K E N D M A K I N G:..
- Milton Kensmil stelt functie als Hoofd PR van de politie te…..
- Biza-minister Landvreugd: TWK-wijziging Kiesregeling mogeli…..