door Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — Eenheid, liefde, respect voor elkaar en transparantie. Dat zijn de kernwaarden waartoe de burgerorganisatie Wi Na 1 zaterdag (vandaag) zal oproepen op het Onafhankelijkheidsplein. De organisatie roept gelijkgezinden op om vijf uur ‘s middags naar het plein te komen in de kleuren van de Surinaamse vlag en benadrukt dat ze vrij is van politieke invloeden. “De gedachte is ontstaan door de vele negatieve en etnisch gerelateerde opmerkingen die vooral te zien zijn op sociale media. Gevreesd wordt dat dit kan gaan escaleren. Mensen hebben niet door hoe waardevol datgene wat we hebben is”, zegt Sherron Rodgers in gesprek met de Ware Tijd. Zij is samen met enkele anderen, onder wie Marina Blankendal-Pinas, initiatiefnemer van de burgergroep Wi Na 1.ADVERTISEMENT
Ze noemen de activiteit van zaterdag de Sranan Lobi Dey met als thema ‘alles voor Suriname’. “Het idee komt van Marina Blankendal-Pinas. Zij heeft mij toen benaderd om haar te helpen om dit te realiseren. Wij hebben toen een oproep geplaatst om meer mensen die kunnen helpen. Daaruit kwamen twee dames ons versterken en de anderen hebben we zelf gevraagd”, verklaart Rodgers. Een week geleden kreeg de groep eindelijk toestemming om haar activiteit op het Onafhankelijkheidsplein te houden. “Het werd een strijd tegen de klok om alles in orde te hebben, maar het is ons gelukt”, zegt Rodgers.
“Kom niet in de kleuren van je politieke partij. Kies voor de kleuren van de vlag of draag wit”
Natievorming
De groep Wi Na 1 kiest ervoor de nadruk te leggen op natievorming en liefde voor Suriname. “Kom niet in de kleuren van je politieke partij. Kies voor de kleuren van de vlag of draag wit. Ook politici worden opgeroepen goede nota te nemen van de boodschappen die gegeven zullen worden tijdens de Sranan Lobi Dey. Ook zij moeten weten dat zij de plicht hebben opbouwend bezig te zijn met Suriname en zijn bewoners”, aldus Rodgers.
Naast de boodschappen van hoop en liefde die verschillende burgers zullen geven, zullen er optredens zijn van onder anderen Denise Jannah, het mannenkoor Maranatha, van Javaanse dansgroepen, gedichten en boodschappen van onder anderen Sombra en Glenn Huisden. “We hebben geprobeerd om de optredens zoveel mogelijk een reflectie te laten zijn van hoe Suriname eruit ziet”, aldus Rodgers.
- NBW..
- SRD 1,2 miljoen verlies aan stembureaupersoneel dat heeft b…..
- RGD-personeel in actie om uitbetaling SRD 1500 looncompensa…..
- Nieuwe Guyanese wet pakt milieuschade olie aan..
- On Stage laat Nederland proeven van ‘Odyssey’..
- Twee gewonden bij eenzijdig verkeersongeval op de Brownsweg..
- Schalkwijk: “Zonder ingrijpen zat de dollar nu op SRD 300…..
- ZORGWEKKENDE UITVAL STEMBUREAUPERSONEEL..
- ONDERHOUDSPLICHT EN BRANDJES BLUSSEN..
- Ontwikkeling in harmonie met de natuur..
- Ravello Zijler leidt Robinhood langs Voorwaarts..
- DNA-kandidaat Kensmil op ramkoers met dorpsbestuur Bernhard…..
- NIEUWE PUINHOPEN VAN NIEUW PAARS..
- ACCOMMODEREN..
- Jonge vrouw gewond door schot uit vuurwapen..
- Mooie kostuums en kleding in finale ‘Little Charming Amazin…..
- Tienduizenden mensen op Sint-Pietersplein voor installatie …..
- Franse delegatie bezoekt minister Mac Andrew in aanloop naa…..
- A20, DOE en PRO: Zorgen over wanorde bij verkiezingsvoorber…..
- Oplevering sportveld en nieuw logeergebouw in Godoholo..
- Suriname viert World Ocean Week met een vijfdaags gratis oc…..