PARAMARIBO – De presidentiële werkgroep Sportprojecten streeft ernaar om aan sportorganisaties landelijk pakketten met sportartikelen te verstrekken. In het kader hiervan heeft president Chandrikapersad Santokhi gisteren een symbolische overhandiging gedaan in de hal van Indra Maju. Dit project is tot stand gekomen door een samenwerking met het Platform van buurtorganisaties, waarvan Wilgo Koster de voorzitter is.
In totaal zijn er meer dan 100 aanvragen ontvangen. Er zijn 14 pakketten verdeeld voor de regio’s Geyersvlijt, Santigrong, Botopassi, en nog tien andere aanvragen uit het binnenland. De organisatie heeft besloten om de groep uit Brokopondo naar voren te schuiven, omdat het achterland vaak wordt vergeten. Dit initiatief maakt deel uit van de bredere strategie van de regering om meer jongeren actief te betrekken bij sport en beweging, en tegelijkertijd een positieve bijdrage te leveren aan hun gezondheid en welzijn.
President Santokhi benadrukte in zijn toespraak het belang van sport. Hij gaf aan dat sport moet bijdragen aan de preventie van niet-overdraagbare ziekten zoals hart- en vaatziekten en diabetes. Verder heeft het staatshoofd gevraagd om niet alleen fysieke sporten te bevorderen, maar ook denksporten zoals dammen en schaken. De sportpakketten bevatten dan ook een variëteit aan materialen, waaronder voetballen, volleyballen, badmintonrackets, basketballen, schaakborden, damsets, springtouwen, trektouwen en pionnen.
Volgens Alven Roosveld, voorzitter van de presidentiële werkgroep Sportprojecten, heeft de regering besloten niet alleen scholen te versterken, maar ook buurten actief te ondersteunen. Daarom is ervoor gekozen om buurtorganisaties een prioriteit te maken. “We hadden al eerder tien buurtorganisaties ondersteund, maar vanwege de grote vraag hebben we nog tien extra aanvragen kunnen honoreren”, zegt Roosveld. Roosveld benadrukt dat de werkgroep doorgaat met het toekennen van de pakketten zolang de voorraad strekt. “Hierna volgt er in juli een volgende ronde.”
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt per 1 mei 2025 in werking..
- Suriname stevent af op stroomcrisis: ‘Maak het uit of het g…..
- Directeur Openbaar Groen garandeert vuilophaal, aannemers d…..
- 650 monitoringscamera’s moeten veiligheid verhogen..
- Streekziekenhuis Marwina opent dialyse-unit en spoedpost..
- Column: Borrelpraat no. 855..
- Diverse drugs aangetroffen bij inval..
- Tractorbestuurder aangehouden na dodelijke aanrijding Caltc…..
- Trump belooft uitstel verbod, TikTok hervat activiteiten in…..
- Vrouw noemt naam officier van justitie in verband met wapen…..
- WIE NIET DEUGT, MOET PLAATS MAKEN..
- Santokhi: ‘VHP is de beste keuze en de enige optie voor een…..
- Bestuurder tractor dodelijke aanrijding in verzekering gest…..
- Twee doden bij aanrijding tussen personenauto en tractor; t…..
- Vandalisten doen 200 meter mast van Telesur omvallen in Pat…..
- VHJI viert veertig jarig jubileum..
- Suriname en het belang van (etnische) verbinding op 25 mei …..
- Jarige DSB: “Alle baby’s die vandaag geboren worden, krijge…..
- Militair aangehouden voor posten cocaïne..
- Mast Telesur door vandalisme omgevallen..
- Netanyahu pocht in de jaren 80 over hoe ze Amerika controle…..