Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Keven Sporkslede en David Pinas hebben de eer van Suriname hooggehouden op dag 1 van de Norceca Beach Tour. Het koppel stuurde Jared Brown en Cole Sommer van de Amerikaanse Maagdeneilanden in poule C vrijdagmiddag op het Telesur-sportveld in de Cultuurtuin in straight sets terug: 21-16, 21-11. “Het is altijd leuk om te winnen. Niet dat we de tegenstander onderschatten, maar ze waren niet op een geweldig niveau”, reageerde captain Sporkslede na afloop tegenover de Ware Tijd. “Het is leuk om zo te beginnen, maar we moeten het wel veel beter gaan doen.”
Sporkslede zei dat hij en Pinas nog gaan werken aan consistentie en opbouwen van het ritme. “We hebben op weg naar dit evenement toe weinig samengespeeld dus zullen dat gedurende het toernooi moeten opbouwen”, aldus de captain. De Surinamers moesten in hun tweede ontmoeting pijnlijk het hoofd buigen in drie sets tegen de Mexicanen Ines Antonio Vargas Lares/Carlos Andres Ayala Herrera: 10-21, 21-10, 15-17.
‘Zo hoog mogelijk eindigen’
Chagnaz Fränkel en Janneke Tammenga waren in poule B van de vrouwencategorie in het Surinaams onderonsje met Chanice Myr/Chelleney Soedamah in twee sets de betere: 21-11, 21-15. “Ik ben, met alle respect voor Chanice en Chelleney, blij dat we een game hebben gepakt”, verkondigde Fränkel. “Ze hebben even goed hun best gedaan, maar wij hebben basiszaken gedaan door bijvoorbeeld goed te serveren.”
Ze erkende dat het toernooi best zwaar is. “Janneke en ik hebben al eerder samengespeeld, maar de hitte en zon boi… Er is veel waarop we ons moeten focussen vooral het hete zand, maar we gaan morgen bijvoorbeeld tegen Kaylee en Emma Glagau van Canada alles op alles geven. Onze goal is zo hoog mogelijk te eindigen”, aldus de aanvoerster van Suriname. Zij en Tammenga erkenden eerder vrijdag hun meerdere in het Amerikaanse paar Piper Ferch/Erin Inskeep: 10-21, 5-21.
Overige scores Suriname: vrouwen: Glagau/Glagau (Can) – Soedamah/Myr 2-0 (21-5, 21-3); Taylor Buckner/Melanie Valenciana (ISV) – Ketura Margaret/Charise Fränkel 2-0 (21-16, 21-16); Angelina Gutierrez/Susana Torres – Margaret/Fränkel 2-0 (21-6, 21-14); mannen: Taylor Crabb/Trevor Crabb (VS) – Joshua Dwarkasing/Ethan Asimia 2-0 (21-12, 21-18); Derek Bradford/Zephyr Dew (VS) – Dean Kasdi/Anferney Schmeltz 2-0 (21-13, 21-16); Cameron Chadwick/Robert Kemp (Can) – Kasdi/Schmeltz 2-0 (21-12, 21-6).
Chelleney Soedamah (voorgrond) speelt de bal over na een save van haar partner Chanice Myr (op de grond) in het Surinaams onderonsje tegen Janneke Tammenga en Chagnaz Fränkel (r).
- Tonnen aan geld en sieraden verdwenen uit kluis Narcotica B….
- GloRilla en T-Pain geëerd met speciale prijzen op BMI R&…..
- Taskforce ingesteld voor hervorming luchtvaartsectoren; reg…..
- Onderzoek bij Narcoticabrigade: in beslag genomen gelden ‘v…..
- Technische commissie ingesteld voor beveiligingsstandaarden.
- Tsang zet personen thuis die in juli in dienst zijn genomen…..
- Wat kan de diaspora meer bijdragen aan de ontwikkeling van …..
- Natin levert nieuwe lichting olie- en gasprofessionals af..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport: ‘Leave no one be…..
- Zesjarige verdrinkt in Saramaccakanaal..
- Hof van Justitie stelt oordeel over vervolging Hoefdraad ui…..
- Concacaf-avontuur Transvaal snel voorbij..
- OM: Fysiek meer dan USD 10.000 vervoeren is strafbaar zonde….
- Gracia Valies – Ormskirk: veel nodig om onderwijs op poten …..
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg hekelen vestiging Gol…..
- West Indian Vibes maakt indrukwekkend debuut op Zomercarnav…..
- OM: in- of uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft economisc…..
- President Simons bezoekt Buitenlandse Zaken..
- Geld verdwenen bij Narcotica Brigade..
- Tropenbos Suriname traint dorpsgemeenschappen in duurzaam b….
- Suriname kan binnen zes maanden verdienen aan carbon credit…..