President Chandrikapersad Santokhi heeft een ontmoeting gehad met Spinnaker Capital Group, een wereldwijde investeerder met een strategische focus op investeringskansen in zowel opkomende als gevestigde markten. Tijdens het bezoek op maandag 24 februari 2025 werd de organisatie vertegenwoordigd door de Director of Business Development, Peter Bartlett.
Spinnaker Capital Group beschikt over ruime ervaring en internationale expertise in het investeren in landen die streven naar economisch herstel en groei. Het bezoek stond in het teken van het verkennen en bespreken van investeringsmogelijkheden in Suriname. Tijdens de bespreking werd de potentie van Suriname als een belangrijk investeringsklimaat benadrukt, waarbij de nadruk onder meer op het versterken van economische groei werd gelegd.
Spinnaker Capital is van plan een nieuw Caribbean Growth and Development Fund op te richten, waarbij Suriname tot de kernregio zal behoren, met als doel de regio te helpen diversifiëren en minder afhankelijk te maken van groei in de olie- en gassector. Dit onder meer door kapitaal te verstrekken ter verbetering van de logistiek en het stimuleren van ontwikkeling.
Hoewel de organisatie nog niet zo ver is, geeft Barlett aan dat sectoren zoals logistiek & landbouw, infrastructuur, natuurlijke hulpbronnen en hernieuwbare energie belangrijke sectoren zijn waarop de focus kan worden gelegd. Deze week heeft de organisatie diverse ontmoetingen gepland met zowel overheidsorganen als organisaties van de privatesector. President Santokhi sprak zijn waardering uit voor de proactieve houding van Spinnaker Capital Group.
- Jeane Helene Leliënhof..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Het was een wens van de NDP dat cr…..
- NDP klaagt Guyana aan bij Caricom: “Onrechtmatige handeling…..
- Brandstofprobleem KPS opgelost..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw..
- Presidentiële werkgroep ‘Platform Grondzaken’ ontvangt weke…..
- Grenada’s Mitchell: Bied excuses aan en betaal herste…..
- Registratie politieke organisaties: APP stukken kwijt door …..
- Politie eindelijk ingetrokken in nieuw gebouw Moengo..
- Tralalaa-economics van Chan en Bouta. Bent u de afgelopen 5…..
- Kapotte waterleidingbuis zorgt voor lage waterdruk Leiding …..
- Jagesar: Suriname verwacht in 2026 tweede FID..
- Financiën politieke partijen..
- President Santokhi presenteert Surinames vorderingen op Car…..
- MOU versterkt ontwikkeling EAG-luchthaven..
- Regering keurt ontwerpwet Wijziging Anti-corruptiewet 2017 …..
- Prognose 25 mei 2025..
- Hamas draagt lichamen over van jongste gijzelaars..
- Update: Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggen…..