PARAMARIBO — De speciale betaalpas voor de ‘Royalty’s voor iedereen’ (RVI), het spaar- en beleggingsprogramma van de regering in verband met de toekomstige olieproductie, wordt mogelijk al in het tweede kwartaal verstrekt. Het RVI-team werkt eraan de eerste betaalpassen in april uit te reiken aan kwetsbare groepen in de samenleving.
President Chandrikapersad Santokhi kreeg dat vrijdag te horen toen hij werd bijgepraat over de voortgang en de voorbereidingen van wat de Communicatiedienst Suriname (CDS) in haar persbericht beschrijft als “baanbrekend programma”. Aangegeven wordt dat er wordt bekeken of vooral oudere burgers dit jaar al de mogelijkheid kunnen krijgen om het geld op te nemen.
“De RVI biedt een rechtvaardig systeem, waarin de voordelen van de olie- en gasindustrie breed worden gedeeld”President Santokhi
Santokhi: “Met dit instrument wordt elke Surinamer deelgenoot van de olie-inkomsten. De RVI biedt een rechtvaardig systeem, waarin de voordelen van de olie- en gasindustrie breed worden gedeeld.” Voor elke burger wordt 750 US dollar belegd op een rekening, waarvan het bedrag na verloop van tijd kan worden opgenomen of verder belegd. Volgens het RVI-team zal het programma op 1 januari 2025 van start gaan en een looptijd hebben van tien jaar. Jaarlijks wordt er een rente van 7 procent uitgekeerd.
De speciale betaalpas zal worden verstrekt na wat wordt genoemd “een eenvoudig registratieproces”. Daarmee kunnen onlinebetalingen worden verricht, buitenlandse betalingen worden gedaan en internationale geldtransfers worden ontvangen en verzonden. Het RVI-team zegt dat er veel aandacht wordt besteed aan internationaal erkende veiligheidsnormen en technologie.
Santokhi gaf de instructie om het programma zo gebruiksvriendelijk mogelijk te maken en de gesprekken met belanghebbenden voort te zetten. Het is volgens hem van groot belang dat het programma breed wordt gedragen. De voorlichting over de RVI zal verder worden versterkt, zodat de samenleving goed geïnformeerd is over de inhoud van het programma en de voordelen voor alle burgers, aldus de CDS.
- “Ministers die kritiek president niet accepteren vrij om op…..
- 11 aangiftes tegen S.M. van Comfort Travel Service..
- Perikelen SBB..
- Directeur Poese: “Onderwijs blijft waken voor kwaliteit…..
- BiZa informeert Corps Diplomatique over verkiezingsproces..
- President en First Lady op receptie nieuwe Chinese ambassad…..
- Ministerie EZ sluit supermarkten voor onduidelijke kassasys…..
- West-Suriname ontwikkelingsplan van Dr. Ir. Frank Essed..
- Panka: “Er zal flink gefraudeerd worden bij de komende verk…..
- Controles op wettelijk vereiste kassasystemen opgevoerd..
- Suriname en Nederland voeren 13e overleg over terugname van…..
- EZ sluit supermarkten met onjuiste kassasystemen..
- Leerkrachten dreigen terug te keren naar Paramaribo vanwege…..
- Ontwikkeling: misstappen en stappen (11): Frank Esseds Big …..
- Moeder van Coronie bouwt aan een beter district..
- Rusland reageert op Trump’s dreiging om Panamakanaal terug …..
- OKB houdt toezicht op terinzagelegging kiezerslijsten..
- 46 personen nemen deel aan 2e diplomaten opleiding..
- Bushouders ontvangen achterstallige brandstofcompensatie..
- Belfort gelooft dat menselijk handelen een rol gespeeld hee…..
- Nieuwe rapportboekjes eindelijk onderweg naar scholen..