VHP respecteert vertrek PL
Pertjajah Luhur (PL) heeft zich officieel teruggetrokken uit de regeringscoalitie. Dat maakte ondervoorzitter en lijsttrekker Bronto Somohardjo gisteren bekend tijdens een spoedpersconferentie in het partijcentrum. De stap betekent een verschuiving in de politieke verhoudingen binnen de regering-Santokhi.
Tijdens de persconferentie gaf Somohardjo aan, dat PL niet langer deel wil uitmaken van een regering, die volgens haar onvoldoende optreedt tegen vermoedens van corruptie binnen het kabinet. “Vandaag is geen gewone dag. Vandaag is een keerpunt. Wij kiezen voor het pad van het geweten. Soms moet je kiezen tussen het behouden van je stoel, of het behouden van je ziel. Wij hebben gekozen voor onze ziel en het volk,” aldus Somohardjo.
Als gevolg van het besluit, heeft PL-voorzitter Paul Somohardjo zijn functie als staatsadviseur neergelegd. Ook Uraiqit Ramsaran, minister van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT), heeft per direct, zijn portefeuille ter beschikking gesteld aan de president.
De breuk volgt op een eerder ultimatum, dat PL enkele weken geleden aan president Santokhi stelde. De partij eiste dat de ministers van Openbare Werken en van Landbouw, Veeteelt en Visserij met verplicht verlof zouden worden gestuurd, vanwege het stilleggen van diverse projecten, die onder verdenking van corruptie staan.
De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP), onder lei-ding van president Santokhi, stelt in een officiële reactie het besluit van PL te respecteren. “Hoewel het jammer is dat PL niet verder mee wil doen, erkennen we haar keuze. De regering blijft echter doorwerken aan herstel, stabiliteit en ontwikkeling,” aldus de VHP.
De VHP benadrukt dat de coalitie sinds het begin van de regeertermijn, bestaande uit VHP, ABOP, NPS en PL, onder moeilijke omstandigheden heeft gewerkt aan hervormingen en wederopbouw. Ondanks interne menings-verschillen en spanningen bleef de coalitie zich tot nu toe inzetten op basis van dialoog.
Met het vertrek van PL zal de regering verder gaan met de overgebleven coalitiepartijen. De VHP zegt vast te blijven houden aan democratische principes, zoals de scheiding der machten, en benadrukt het belang van een onafhankelijk rechtelijk proces in de lopende zaken tegen betrokken ministeries.
Tot slot spreekt de VHP haar waardering uit voor de bijdrage van PL gedurende de samenwerking en wenst haar succes toe. De partij roept de samenleving op kalm te blij-ven en vertrouwen te schenken in de koers naar een stabiele, eerlijke en welvarende toekomst voor Suriname.
The post Somohardjo: ‘Wij hebben gekozen voor onze ziel en het volk’ ..
- Financiële inclusie beurs gehouden in Brokopondo..
- ‘Gedetineerden hebben een vangnet nodig’..
- Regering overweegt verhoging studententoelage naar SRD 1000..
- Regionale vluchten SLM aangepast wegens onderhoudsbeurt..
- NPS herdenkt Henck Arron: ‘Visie, daadkracht en geloof in S…..
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs..
- Krishnadath: een goede steekproef moet aan een aantal voorw…..
- Amala Dwarka Panday nieuwe Miss Putri Jawa Suriname..
- Zonne-energiesystemen brengen duurzame stroom naar dorpen B…..
- Versterking is nog geen vertrouwen..
- Mogelijk wordt het leger ingeschakeld voor het beveiligen v…..
- Creatieve workshop voor kinderen bij Villa Zapakara..
- Drugsdeal leidt tot arrestatie en veroordeling..
- President wacht vonnis kort geding ‘schorsing inwerkingtred…..
- SDU ziet grote kansen onder vlag van OPTSU..
- Carlos Durham en Maurice de Hond lichten werkwijze toe na k…..
- Prachtige winnaars Putri Jawa Suriname 2025..
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM..
- Advocaten Serena en Hugo Essed voorstander van gefaceerde i…..
- Openbaar Groen en Afvalbeheer beklaagt zich over vele afval…..
- Centraal Resocialisatiecentrum biedt nieuwe kansen voor ged…..