Bronto Somohardjo, lijsttrekker van Pertjajah Luhur (PL), waarschuwt minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) om zich niet te laten misbruiken door de VHP. Dasai staat op de tweede plaats van de kandidatenlijst van de VHP. Somohardjo roept de bewindsman op om goed te letten op hoe de partij met hem omgaat.
Volgens Somohardjo heeft president Chan Santokhi de Javaanse gemeenschap enkel gebruikt als stemvee. Er zouden veel Javanen op de VHP hebben gestemd, maar volgens de oud-minister van Binnenlandse Zaken worden zij vervolgens niet betrokken bij het beleid.
In een interview met ABC TV zegt de PL-leider dat het ultimatum dat zijn partij aan president Santokhi heeft gesteld, donderdag om 12.00 uur ’s middags verloopt. Als de president hier geen gehoor aan geeft, zal PL-minister Uraiqit Ramsaran, die namens de partij deel uitmaakt van de regering, worden gevraagd zijn ontslag in te dienen.
President Santokhi heeft eerder op het ultimatum gereageerd door te stellen dat de PL zelf mag vertrekken en niet hoeft te wachten tot de deadline is verstreken. Die boodschap werd kracht bijgezet door VHP-fractieleider Asis Gajadien.
Tijdens een PL-massabijeenkomst op 21 april kondigde Somohardjo aan dat hij Santokhi tien dagen de tijd geeft om stappen te ondernemen tegen minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken en minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij. Dit in verband met vermeende misstanden bij grootschalige infrastructurele projecten.
Somohardjo laat weten zich niet druk te maken om opiniepeilingen en is ervan overtuigd dat zijn partij, door hard te werken, tussen de vijf en zeven zetels zal behalen. De partij wil geen samenwerking aangaan met anderen die haar in het verleden respectloos hebben behandeld.
Wel klinkt Somohardjo enthousiast als hem gevraagd wordt naar een mogelijke samenwerking met de NPS. Volgens hem komt de voorzitter van die partij uit de school van Johan Pengel, en is er dus “helemaal geen probleem” met de NPS, aldus Somohardjo jr.
De PL kijkt vol vertrouwen en in rust de stembusgang tegemoet.
- Seniore burgers krijgen binnenkort USD 750..
- Paho-directeur: ‘Recente uitbraken in de Amerika’s onderstr…..
- AHKCO-gebouw zwaar aangetast door houtluizen..
- VOS-leerkrachten tevreden over uitbetaling overuurgelden..
- Dorpsdroom komt uit: regering levert 24 uur stroom via zonn…..
- Bewolkt met af en toe zon..
- CHS ervan overtuigd dat verkiezingen normaal voortgang vind…..
- Rouw en hoop in Afrika na overlijden paus..
- Politieke organisaties controleren specimen DNA-stembiljet..
- Rosita Carmelita Sandra Willems (64) Suriname 15-4-2025..
- RITA MARIE GOEDHOOP-GRAUWDE (75) Paramaribo 17-4-2025..
- Geruisloos en ongemerkt is voor Suriname een derde geslacht…..
- President tekent condoleanceregister in de kathedraal..
- Democratie in Suriname onder druk: het vonnis dat de rechts…..
- Verkiezingsorganisatie in eindsprint naar 25 mei..
- Dankwoord Telesur..
- Diverse dorpen Boven-Suriname krijgen 24 uurs stroom..
- Anil Koendjbiharie stelt zich wederom kandidaat voor het pa…..
- Biza-onderminister noemt ruis rond gunning stembiljetten on…..
- Goedschalk pleit voor bospauze tot grondenrechten zijn gere…..
- Eskak: ‘Geen sprake van corruptie bij drukken stembiljetten…..