In reactie op de recente opiniepeiling van Jair Schalkwijk en Ajay Gopalray, waarin wordt gesteld dat Pertjajah Luhur (PL) slechts één zetel zou behalen, kan PL-lijsttrekker Bronto Somohardjo alleen maar glimlachen. Hij plaatst grote vraagtekens bij de betrouwbaarheid en representativiteit van het onderzoek.
“Volgens deze peiling zouden wij amper een zetel halen, maar als je weet waar het onderzoek is uitgevoerd, lijkt het alsof hele delen van Suriname simpelweg niet bestaan. Zijn de inwoners van Lelydorp, Houttuin, Blauwgrond, Meerzorg, Tamanredjo, Koewarasan, Weg naar Zee, Oostelijke en Westelijke Polder, Nieuw-Nickerie, Domburg en Rainville geen Surinamers? Worden zij niet meegeteld?” vraagt Somohardjo zich af.
Volgens de onderzoekers werd de peiling uitgevoerd onder 1800 respondenten in 9 van de 10 districten. Maar Somohardjo stelt dat grote woongebieden, waar PL sterk vertegenwoordigd is, niet eens zijn meegenomen in de steekproef.
“Iedere serieuze wetenschapper weet dat als je hele gemeenschappen uitsluit, je een scheef beeld krijgt. De vraag is: was dit een fout of een bewuste keuze?”
Peilingen voorspellen geen verkiezingenSomohardjo herinnert eraan dat de Surinaamse geschiedenis vol zit met opiniepeilingen die de plank volledig missloegen. Peilingen zijn momentopnames; verkiezingen worden gewonnen door mobilisatie en overtuigingskracht.
Tien zetels in de peiling gaan naar “twijfelaars en niet-stemmers”. Hoeveel van hen horen eigenlijk bij de PL-achterban?
Hoe verklaren de onderzoekers de massale opkomst bij PL-evenementen en de groeiende grassroots-campagne? Hoe verklaren zij dat er hele gebieden zijn waar de PL-vlaggen bij elk huis trots wapperen?
Uitnodiging voor een publiek debatOm de objectiviteit te waarborgen, roept Somohardjo de onderzoekers op tot een open debat. “Ik daag de onderzoekers uit om te komen uitleggen hoe hun peiling tot stand is gekomen. Laat ze aantonen hoe ze tot deze cijfers zijn gekomen en waarom hele gemeenschappen zijn uitgesloten. Opiniepeilingen zijn belangrijk, maar verkiezingen worden beslist door het volk, niet door twee wetenschappers.”
Volgens Somohardjo mogen Schalkwijk en Gopalray de datum en plaats van het debat zelf bepalen, zolang het maar live wordt uitgezonden.
- Dalende olieproductie offshore Guyana in januari..
- Phagwa ingeluid, feesten begonnen..
- Santokhi installeert werkgroep voor ordening bus- en bootse…..
- Gewapende beroving op de Gongrijpstraat..
- President roept op tot eenheid op Holi dag..
- Deelnemers mini playbackshow klaar voor grote avond..
- CELOS stimuleert Agroforestry als duurzaam alternatief voor…..
- Wegomlegging Onafhankelijkheidsplein..
- Suriname strijdt tegen plasticvervuiling..
- Drie dc’s vragen ontheffing aan wegens politieke ambities..
- Nationaal Milieuveiligheid Seminar officieel geopend..
- ROM en Fernandes binden strijd aan tegen plasticvervuiling..
- Commewijne heeft eerste Rotaractclub..
- President installeert commissie voor ordening bus- en bootv…..
- Stuivertje wisselen: De machtscirkel van Surinaamse verkiez…..
- Makhan Chor Festival na vier jaar terug..
- Moeder getuigt: “Hij hield een vuurwapen tegen het hoofd va…..
- Gepensioneerde ambtenaren ontvangen tweede deel pensioenver…..
- Bewolking en onweersbuien op Phagwadag..
- VHP: Holi een nieuw begin voor eenheid en vooruitgang..
- Rutte na lunchbezoek: Trump is totaal gecommitteerd aan de …..