UPDATE: Inmiddels heeft het kabinet bekendgemaakt dat de projecten, waarvan twee in dit artikel genoemd worden, zijn stopgezet.
—————
Tijdens een toespraak in Nickerie heeft de lijsttrekker van de Pertjaja Luhur, Bronto Somohardjo, zich achter de recente uitlatingen van defensieminister Krishna Mathoera geschaard, maar tegelijkertijd harde noten gekraakt over de stilzwijgende houding van de president . “Ik steun de oproep van Mathoera, maar ik zeg ook: het volk betaalt nu de prijs voor de corruptie van haar collega-ministers,” aldus Somohardjo. Hij verwees naar een Facebook-post van Mathoera, waarin ze stelde dat er besluiten zijn genomen “die het vertrouwen van de samenleving onder druk zetten.” Volgens Somohardjo is dit het bewijs dat zelfs binnen de VHP het wantrouwen groeit.
De Facebookpost van Mathoera.
“Als hun eigen minister van Defensie al zegt dat er beslissingen genomen worden die het vertrouwen schaden, dan weten we één ding zeker: de bende van ellende zit binnenin”, zei Somohardjo die in zijn toespraak de ministers van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) en Openbare Werken (OW) niet spaarde. Hij haalde drie omstreden projecten aan, de weg naar Apoera, de brug bij de Van ‘t Hogerhuysstraat, en het Pan-American project.
“Er zijn miljarden voor vrienden en familie, maar niet voor de padieboer en een SRD 1500 voor de ambtenaren benadrukte hij. “Toen ik minister was, stond het CLAD binnen een week op mijn stoep. Maar nu? Nu zwijgt de president. Waar blijft het CLAD voor zijn eigen ministers? Of is de wet alleen van toepassing als je Bronto heet?”, aldus de PL-topper.
Somohardjo riep het volk op om de verkiezingen van 25 mei te beschouwen als een bevrijdingsmoment. Het is geen gewone verkiezing meer, maar de strijd tussen het volk en de elite. Tussen eerlijk bestuur en corrupt beleid. “Na dya yu mus deh – dit is ónze strijd. Laten we deze strijd winnen. “
- Brazilië erkent recordrisico op schulden dit jaar..
- Ramadhin weerlegt kritiek nieuw gebouw Volksgezondheid..
- Man ingesloten voor verkrachting en mishandeling partner..
- Water moet sneller wegtrekken in Morgenstond na installatie…..
- Column: Roeien met de riemen …..
- Belfort bij zijn uitvaart geroemd om zijn recht-door-zee ho…..
- Mathoera blijft bij haar standpunt over kritiek op de reger…..
- Politieke druk neemt toe: Oproep tot aftreden en vervolging…..
- Cubaanse leerkrachten al zes maanden zonder salaris..
- Abiamofo: ‘Bekijk liever wat er vóór ons beleid in Apoera i…..
- VZS verrassend mannen tweede klasse volleybalkampioen..
- Steekpartij na ruzie over aanrijding: 78-jarige aangehouden..
- Startsein voor installatie van drie nieuwe pompgemalen in M…..
- ‘Mi Tori’ in woord en beeld..
- Suriname schittert op Expo 2025 Osaka met ‘Source of Life’-…..
- Van Leverancier naar Multiplier..
- Winkeldief betrapt en mishandeld door winkelpersoneel..
- SBB informeert scholieren over bosmonitoring in Suriname..
- Suriname overweegt IMF-vervolgprogramma..
- TotalEnergies verwacht hogere productie in eerste kwartaal..
- Vrouw verkracht en mishandeld door partner..