Bronto Somohardjo, ondervoorzitter van Pertjajah Luhur (PL), heeft tegenover Starnieuws verklaard, dat minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme, thuis zal blijven, aangezien de PL uit de regeringscoalitie is gestapt.
Hoewel minister Ramsaran zijn portefeuille officieel heeft aangeboden en PL-voorzitter Paul Somohardjo zijn ontslag als staatsadviseur heeft ingediend, heeft president Chandrikapersad Santokhi, alsnog overleg met Ramsaran gevoerd. De president heeft hem gevraagd, een aantal dringende taken af te ronden voordat hij vertrekt. Het gaat hierbij onder meer om zaken rond de Vereniging Radio- & Televisiebedrijven Suriname, Blue Wings, de samenwerking tussen Fly All Ways en de luchthaven Zorg en Hoop, en de aandeelhoudersvergadering van de SLM.
Somohardjo benadrukte dat de PL duidelijk afstand heeft genomen van de coalitie. Volgens hem had de partij de president tien dagen gegeven om op haar eisen in te gaan. Tijdens die periode lieten zowel president Santokhi als VHP-fractieleider Asiskumar Gajadien weten, dat de PL vrij was de coalitie meteen te verlaten. ‘’Nu is het juist de president die minister Ramsaran verzoekt om nog enkele lopende zaken af te handelen’’, aldus Somohardjo.
De president is verantwoordelijk voor het benoemen en ontslaan van ministers. “Wij hebben onze positie helder gemaakt: we willen geen deel meer uitmaken van een coalitie waar met twee maten wordt gemeten”, stelt Somohardjo. ‘’Echte leiders wachten niet op goedkeuring, zij handelen wanneer het volk dat van hen verlangt.’’
Wat betreft het CLAD-onderzoek naar vermeende fraude: daar is nog geen duidelijkheid over. President Santokhi zei nog geen dossier te hebben ontvangen. Somohardjo benadrukte dat hij ervan overtuigd is dat er geen zaak tegen hem loopt, maar hij vindt het ontbreken van heldere communicatie zorgelijk.
The post Somohardjo: ‘PL neemt duidelijk afstand van coalitie’ ..
- OKB vindt uitvallen groot aantal stembureau personeel zorgw…..
- Postmasteropleiding Wetgeving (PMW) officieel geaccrediteer…..
- Waarom Michael Ashwin Adhin de beste presidentskandidaat is..
- Spellingsvoorstellen voor vier nationale talen voorbereid e…..
- Santokhi geeft vanavond 1000 kavels aan geregistreerden FAI…..
- Eerste tuinbouwkas van LVV-project gestart op O.S. Middenpa…..
- Ondanks eerdere stopzetting wijst president Santokhi nu 100…..
- Bezorger beroofd tijdens brommerpech..
- NPS kandidaten plaatsen campagnemateriaal; ‘dan denk ik dat…..
- Massale afmeldingen stembureaupersoneel in Paramaribo..
- Geen quorum bij vergadering Staatsraad over ‘valreepbesluit…..
- Datingappmoordenaar in Californië krijgt 73 jaar cel en sti…..
- Xi Jinping belooft intensievere samenwerking met Latijns-Am…..
- Man zwaargewond bij steekpartij, dader op de vlucht..
- Politie Apoera betrapt oom op heterdaad bij vermoedelijk se…..
- CVV organiseert verkiezingsvoorlichting voor Stichting Wi O…..
- Politiek spel met levens..
- Analist Ramadhin blijft erbij: “Slechts 7 partijen krijgen …..
- President Santokhi installeert commissie voor schoolbusverv…..
- Onafhankelijk Kiesbureau verduidelijkt stemmen bij volmacht..
- “Jullie vermoorden arme kinderen in Gaza – en betalen…..