In reactie op de recente ontheffing van twee onderdirecteuren op het ministerie van Binnenlandse Zaken – Joann Tajib (Financiële Zaken) en Juanito Eijk (Algemene Dienst) – uit PL-ondervoorzitter Bronto Somohardjo scherpe kritiek op wat hij noemt “de modus operandi van het oude politieke systeem”.
In gesprek met Suriname suriname benadrukt Somohardjo dat zijn betrokkenheid in deze kwestie niet voortkomt uit zijn rol als lijsttrekker, maar als mens en als medestrijder. “Ik heb met beide onderdirecteuren gesproken. Niet als lijsttrekker, maar als mens. Ik heb hen laten weten: jullie staan er niet alleen voor. Wat jullie is aangedaan, is onrecht. En wij zullen niet zwijgen als mensen onterecht worden aangepakt om politieke redenen.”
De PL-ondervoorzitter stelt dat de ontheffing van Tajib en Eijk geen op zichzelf staand incident is. Wat hier gebeurt, is geen toeval. Dit is een patroon. Het is steeds hetzelfde recept: wie je niet kan verslaan, moet je beschadigen. “Wie te loyaal is aan zijn overtuiging, wordt opzijgezet. Maar wij laten ons niet afleiden.”
De partij is van mening dat de timing geen toeval is. In plaats van rust te brengen op een cruciaal ministerie dat de verkiezingen moet organiseren, kiest men ervoor om chaos te zaaien.
Somohardjo roept de samenleving op om waakzaam te zijn. “Ik heb de onderdirecteuren gevraagd om hun teleurstelling om te zetten in vuur, in strijd, in energie. Want de verkiezing is aanstaande. En dit is precies waarom wij vechten: voor een leiderschap dat geen mensen afrekent op hun mening, maar beleid voert voor het volk.”
Over de impact van deze situatie op de verkiezingsstrijd is hij helder: “Wat dit betekent? Het maakt ons sterker. Het herinnert ons eraan waar we het voor doen. Niet voor posities, maar voor principes. En dat is waarom Pertjajah Luhur bestaat. Niet als deel van het probleem. Maar als deel van de oplossing.”
Volgens Somohardjo zal PL deze verkiezing niet alleen aangrijpen om stemmen te winnen, maar ook om een signaal af te geven. “Wij gaan de verkiezing winnen – en daarmee duidelijk maken: de tijd van intimidatie, belangenpolitiek en vriendjesnetwerken is voorbij.”
Hij sluit af met een duidelijke boodschap: “Schone politiek is geen slogan. Het is onze levenslijn. En we geven niet op.”
- Chinese Onderzoekers Ontdekken Geheimen van Bloempotslang..
- BiZa-minister Landvreugd: “Niks mis mee met de verkiezingso…..
- Goudsmid overvallen in woning..
- Landvreugd: Organisatorisch niets verkeerd aan verkiezingsp…..
- Raghoebarsing: “Sociale uitkeringen zijn geen verkiezingsst…..
- Minister Ramadhin reageert op uitspraken collega-artsen en …..
- Stichting Prasoro eist betaling van SoZaVo: bijna 1 miljoen…..
- Notariaat Kalisingh vacature..
- Joint Venture Business Officer vacancy..
- Edmund Wolff..
- President over misstanden: Hele partijen kunnen worden uitg…..
- Gedragscode voor de verkiezingen opgesteld voor politieke p…..
- Politie zoekt informatie over gevonden skelet man..
- Geldigheid kandidatenlijsten getoetst door CHS en Hoofdstem…..
- Ondermijning verkiezingsproces..
- CCK en IRIS roepen op tot integer en vreedzaam verkiezingsp…..
- Overheidsinkomsten en -uitgaven namen af in 2024..
- VLS uit zorgen over uitsluiting bij verkiezing in Paramarib…..
- Start naschoolse vorming voor jongeren 4-21 jaar in Paramar…..
- VN-experts in Suriname voor onderzoek naar racisme en discr…..
- Minimumuurloon omhoog terwijl kosten blijven stijgen ..