Het bewust afzien van een ministerspost namens de Pertjajah Luhur (PL) heeft volgens Bronto Somohardjo niets te maken met angst voor de uitkomst van het strafrechtelijk onderzoek naar het CLAD-rapport over het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat door de procureur-generaal in behandeling is genomen.
Tegenover Suriname suriname stelt Somohardjo dat president Chan Santokhi hem met deze stap een hak wilde zetten, met de verwachting dat hij bang zou worden. “Ik ben niet bang,” zegt de PL-topman nadrukkelijk.
Volgens Somohardjo had hij de mogelijkheid om opnieuw minister te worden. Hij werd voorgedragen door zowel de partij als de coalitie. Hij stelt dat zowel de president-elect als de vicepresident-elect hem graag in de nieuwe regering wilden. Toch heeft hij ervoor gekozen zitting te nemen in het parlement. “Ik wil blijven spreken namens het volk,” aldus Somohardjo.
De Pertjajah Luhur heeft Stanley Soeropawiro en Uraqit Ramsaran voorgedragen voor het nieuwe kabinet onder leiding van president-elect Jennifer Geerlings-Simons. Soeropawiro is beoogd minister van Grond- en Bosbeheer (GBB), terwijl Ramsaran het ministerie van Defensie zou moeten gaan leiden.
CLAD-rapportPresident Santokhi heeft onlangs het CLAD-rapport over het ministerie van Binnenlandse Zaken doorgestuurd naar de procureur-generaal. Daarin wordt melding gemaakt van vermeende onregelmatigheden tijdens de ambtstermijn van Somohardjo als minister van Binnenlandse Zaken.
Somohardjo benadrukt dat Santokhi hem met deze actie geen schade kan berokkenen. Integendeel, stelt hij dat de president hem straks als tegenstander in het parlement zal treffen. “Hij heeft mij mijn post als BiZa-minister ontnomen, maar Allah heeft mij mijn stem teruggegeven, en die zal veel gevaarlijker voor hem zijn,” aldus Somohardjo.
De voordrachten van Soeropawiro en Ramsaran passen binnen de afspraken van de coalitie, waarin elke partner ministersposten krijgt toegewezen naar rato van het behaalde politiek gewicht. De uiteindelijke goedkeuring van de voordrachten ligt bij de president-elect, die alle kandidaten zal screenen op integriteit en geschiktheid.
- Simons in Para: Simons: Decentralisatie wordt speerpunt van…..
- Diefstal Johan Adolf Pengel-luchthaven opgelost..
- SEOGS, blubber en politiek..
- Braziliaan overlijdt na ongeval met ATV..
- Sewcharan hoopt op verkiezing president en vicepresident zo…..
- RVM besloot dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag …..
- Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran..
- Verpaupering ‘Sosis’..
- Geestelijk verwarde bewoner steekt eigen woning in brand..
- Suriname slaagt er niet in om te stunten en is uitgeschakel…..
- Dief slaat toe op recreatieoord, ontvreemdt sieraden..
- Voormalig Democratisch adviseur: “Afzetting Trump na aanval…..
- Inbraak bij STVS zorgt voor ravage, maar geen buit meegenom…..
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied..
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Man overlijdt bij ongeval met ATV in het Nassaugebied..
- Twee verdachten aangehouden voor een beroving te Santigron..
- Weg naar Atjoni verandert in steeds grotere goudmijn..
- OKB: “Bestanden CBB moeten dringend opgeschoond worden vóór…..
- Suriname heeft na 15 jaar de kans om onbevlekte leiders in …..
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..