Bronto Somohardjo, ondervoorzitter van de Pertjajah Luhur (PL), gaat ervan uit dat Ronnie Brunswijk, voorzitter van de ABOP, alsnog het regeerakkoord tekent om deel te nemen aan de coalitievorming. Maandag heeft Brunswijk onder voorbehoud getekend, waardoor de overige 5 partijen – NDP, NPS, BEP, A20 en PL – een nieuw akkoord tekenden zonder de ABOP. Somohardjo weet niet waarom Brunswijk niet meteen op volwaardige wijze heeft willen tekenen. In ieder geval heeft Brunswijk alle ruimte om alsnog te tekenen, voordat het nieuw parlement wordt gevorm aanstaande zondag.
Somohardjo stelt dat er om die reden nog niet wordt gesproken over de plekken die de ABOP aangeboden kreeg om voordrachten te doen. Het gaat om het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblée en vier ministersposten. Als de ABOP uiteindelijk niet meer deelneemt in de coalitie, zullen deze posten herverdeeld moeten worden.
De PL-topman wil nog niet reageren op de vraag als hij een bestuurlijke functie zal bekleden in het nieuw kabinet. Hij en partijgenoot Uraiqit Ramsaran hebben alvast bewilligd voor het parlement en worden aanstaande zondag toegelaten als lid. Mocht daarna een beroep op hen gedaan worden, zal er opschuiving moeten plaatsvinden. Dat is echter nog niet aan de orde, stelt Somohardjo.
- LVV Women in Agriculture Beurs gehouden in Nickerie..
- ‘Informatie moet makkelijk toegankelijk zijn voor leerlinge…..
- Minister Dasai: “We kunnen niet alle milieuproblemen binnen…..
- Miracle 2 terug met nieuwe single..
- HAASTIGE SPOED..
- Rengenachtig begin van de week..
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..