Bronto Somohardjo, ondervoorzitter van de Pertjajah Luhur (PL), gaat ervan uit dat Ronnie Brunswijk, voorzitter van de ABOP, alsnog het regeerakkoord tekent om deel te nemen aan de coalitievorming. Maandag heeft Brunswijk onder voorbehoud getekend, waardoor de overige 5 partijen – NDP, NPS, BEP, A20 en PL – een nieuw akkoord tekenden zonder de ABOP. Somohardjo weet niet waarom Brunswijk niet meteen op volwaardige wijze heeft willen tekenen. In ieder geval heeft Brunswijk alle ruimte om alsnog te tekenen, voordat het nieuw parlement wordt gevorm aanstaande zondag.
Somohardjo stelt dat er om die reden nog niet wordt gesproken over de plekken die de ABOP aangeboden kreeg om voordrachten te doen. Het gaat om het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblée en vier ministersposten. Als de ABOP uiteindelijk niet meer deelneemt in de coalitie, zullen deze posten herverdeeld moeten worden.
De PL-topman wil nog niet reageren op de vraag als hij een bestuurlijke functie zal bekleden in het nieuw kabinet. Hij en partijgenoot Uraiqit Ramsaran hebben alvast bewilligd voor het parlement en worden aanstaande zondag toegelaten als lid. Mocht daarna een beroep op hen gedaan worden, zal er opschuiving moeten plaatsvinden. Dat is echter nog niet aan de orde, stelt Somohardjo.
- Moesan kan DNA-zetel krijgen na weigering Goerdat..
- WEDEROM ENORME BLAMAGE VOOR DE OPSPORING..
- Pick-ups voor penitentiaire ambtenaren, brandweer, bijstand…..
- Adhin: “Overheid schiet tekort in voorbereiding op arbeidsm…..
- ABOP: Respect voor 180 jaar Boeroes in Suriname..
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..
- Carl Breeveld hekelt formatieproces: “Geen informateur aang…..
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar ‘humaniteit in act…..
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..