De Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 van het Korps Politie Suriname (KPS) is gisteren begonnen met de sollicitaties voor de ordedienstleden die tijdens de verkiezingen op 25 mei de politie zullen ondersteunen bij het handhaven van de orde op de stembureaus. Geïnteresseerden tussen de 21 en 65 jaar, met de Surinaamse nationaliteit, onbesproken gedrag en een representatief uiterlijk kunnen zich tot en met 28 februari aanmelden.
Sollicitanten in Paramaribo en Wanica kunnen terecht bij de Politieacademie aan de Commewijnestraat, zegt commissaris Eshita Hunte. De sollicitaties worden dagelijks aangenomen van 09.00 uur tot 18.00 uur.
Voor de andere districten zijn er specifieke aanmeldlocaties, die te vinden zijn op de website van het Korps Politie Suriname. Na afloop van de sollicitatieperiode volgt een selectie op basis van de gestelde criteria. Geselecteerde kandidaten krijgen vervolgens een training om hen voor te bereiden op hun rol en de relevante wetgeving.
Op de verkiezingsdag zullen de leden van de ordedienst duidelijk herkenbaar zijn. Zij dragen een wit T-shirt met mouwen, een zwarte broek en een schouderband met het opschrift “Ordedienst”.
Ze worden strikt toegewezen aan een specifieke stemlocatie en mogen deze alleen verlaten om zelf hun stem uit te brengen. Ordehandhavers moeten goed op de hoogte zijn van de regels en in staat zijn om snel en adequaat in te grijpen bij incidenten, legt Hunte uit.
Hoewel de verkoop van alcohol rondom de verkiezingen verboden is, kunnen er situaties ontstaan waarbij mensen onder invloed hun stem willen uitbrengen, wat niet is toegestaan. De ordedienst zal in samenwerking met politieambtenaren zorgen voor een ordelijk verloop van de verkiezingen en ervoor zorgen dat de regels strikt worden nageleefd.
- LatinFinance roept Suriname uit tot ‘Sovereign Restructurin…..
- Het falen van Volksgezondheid (2)..
- Verworvenheden (2B)..
- Maya Parbhoe: grootse plannen, grote vragen..
- Surinaamse militairen en politieagenten getraind in Franse …..
- Suriname op weg naar WHO certificering malaria..
- Korps Politie Suriname: 614 aanhoudingen verricht in januar…..
- ‘Vrij spel’ Peps..
- Trump pakt Biden toegang tot gevoelige informatie af..
- 10 jaar Wi! Uma fu Sranan: ‘Met vastberadenheid en visie be…..
- MoU’s getekend voor meer investeringen in Suriname..
- Vier MoU’s voor bevordering van investeringen..
- Ex-minister Somohardjo dropt strafklacht bij pg vanwege ‘Bl…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit hun comfortzone stappen e…..
- Opmerkelijk scenario: Elon Musk koopt Suriname voor US$ 500…..
- Suriname en Guyana spelen cruciale rol in wereldwijde olie-…..
- DA’91: Respect burgerrechten essentieel voor eerlijke…..
- VSB en Afreximbank bekijken mogelijkheden samenwerking..
- Personeel Ramcharan’s Slijterij: “We voelen ons niet meer v…..
- Ramdin roept diaspora op te investeren in Suriname..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..