De Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 van het Korps Politie Suriname (KPS) is gisteren begonnen met de sollicitaties voor de ordedienstleden die tijdens de verkiezingen op 25 mei de politie zullen ondersteunen bij het handhaven van de orde op de stembureaus. Geïnteresseerden tussen de 21 en 65 jaar, met de Surinaamse nationaliteit, onbesproken gedrag en een representatief uiterlijk kunnen zich tot en met 28 februari aanmelden.
Sollicitanten in Paramaribo en Wanica kunnen terecht bij de Politieacademie aan de Commewijnestraat, zegt commissaris Eshita Hunte. De sollicitaties worden dagelijks aangenomen van 09.00 uur tot 18.00 uur.
Voor de andere districten zijn er specifieke aanmeldlocaties, die te vinden zijn op de website van het Korps Politie Suriname. Na afloop van de sollicitatieperiode volgt een selectie op basis van de gestelde criteria. Geselecteerde kandidaten krijgen vervolgens een training om hen voor te bereiden op hun rol en de relevante wetgeving.
Op de verkiezingsdag zullen de leden van de ordedienst duidelijk herkenbaar zijn. Zij dragen een wit T-shirt met mouwen, een zwarte broek en een schouderband met het opschrift “Ordedienst”.
Ze worden strikt toegewezen aan een specifieke stemlocatie en mogen deze alleen verlaten om zelf hun stem uit te brengen. Ordehandhavers moeten goed op de hoogte zijn van de regels en in staat zijn om snel en adequaat in te grijpen bij incidenten, legt Hunte uit.
Hoewel de verkoop van alcohol rondom de verkiezingen verboden is, kunnen er situaties ontstaan waarbij mensen onder invloed hun stem willen uitbrengen, wat niet is toegestaan. De ordedienst zal in samenwerking met politieambtenaren zorgen voor een ordelijk verloop van de verkiezingen en ervoor zorgen dat de regels strikt worden nageleefd.
- Ambassadeur Van Lierop: ‘Het zou heel vreemd zijn als wij o…..
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..
- Omzetting Telesur naar NV maakt overeenkomst met Samsung mo…..
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..
- Eddy Wijngaarde ontvangt Rotary Vocational Excellence Award…..
- Voor dodelijk aangereden door bromfietser..
- OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn..
- VS-deportaties leggen mensensmokkel vanuit India via Surina…..
- Inkomsten SWM nog niet op het gewenste niveau..
- KPS voert Operatie Blitz uit..