De commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 van het Korps Politie Suriname (KPS) is op 17 februari 2025 gestart met de sollicitatieperiode voor personen die op 25 mei als lid van de Ordedienst willen werken op de stembureaus. “De Ordedienst bestaat uit personen die de politie ondersteunen bij het handhaven van de orde op de stemlocaties”, zegt commissaris Eshita Hunte. “Geïnteresseerden tussen de 21 en 65 jaar, met de Surinaamse nationaliteit, een onbesproken gedrag en een representatief voorkomen, kunnen zich tot en met 28 februari aanmelden. De sollicitaties worden dagelijks aangenomen van 09:00 uur tot 18:00 uur”.
Training en selectie
In Paramaribo en Wanica kunnen kandidaten zich aanmelden bij de Politie Academie aan de Commewijnestraat. Voor de overige districten zijn specifieke locaties aangewezen, die op de website van het Korps Politie Suriname staan aangegeven. Na de sollicitatieperiode vindt een selectie plaats op basis van de gestelde criteria, waarna de geselecteerde kandidaten een training krijgen om hen voor te bereiden op hun taken en de relevante wetgeving. “Op de verkiezingsdag worden zij beëdigd als buitengewoon agent van politie, waardoor zij extra bevoegdheden krijgen om de politie te ondersteunen.”
Herkenbaarheid
De Ordedienst zal op de verkiezingsdag duidelijk herkenbaar zijn. “Ordehandhavers dragen een wit T-shirt met mouwen, een zwarte broek en een schouderband met het woord ‘Ordedienst’. Zij worden strikt toegewezen aan een specifieke stemlocatie en mogen deze niet verlaten, behalve om zelf hun stem uit te brengen.” Naast kennis van de regels moeten ordehandhavers ook adequaat kunnen handelen bij incidenten. “Hoewel de verkoop van alcohol rond de verkiezingen verboden is, kunnen er toch situaties ontstaan waarbij personen onder invloed hun stem willen uitbrengen. Dit is niet toegestaan.” Hunte verzekert de kiezers dat ordehandhavers in het bijzijn van een politieambtenaar zullen werken om een ordelijk verloop van de verkiezingsdag te garanderen.
The post Sollicitatie voor Ordedienst gestart ..
- Vrijspraak van diefstal met geweld..
- DNL en KTPI gaan samen de verkiezingen in..
- President Santokhi bezoekt AHP-begunstigden..
- Advocaat Kanhai vraagt rechter vrijspraak voor ‘Bordo’ in z…..
- Onderwijs binnenland en verkiezingen hoog op agenda van vp …..
- President Santokhi en IMF-delegatie bespreken uitdagingen e…..
- Bewolking en wat regen op deze vrijdag..
- Strengere controle op illegale arbeid in Suriname..
- RTL Nieuws-correspondent Sophie van Leeuwen vrijgelaten in …..
- Krijgsraad verwelkomt twee nieuwe leden..
- Trumps ontmanteling van USAID stremt zuurstof- en hiv-medic…..
- Ramadhin twijfelt aan ethische gedragscode NDP door ongefun…..
- Meteodienst: Kans op lichte buien..
- Joodse Gemeenschap Verzet Zich Tegen Etnische Zuivering in …..
- Vicepresident Brunswijk: “President Santokhi stopte brandst…..
- Parmessar: VKI enig lab voor keuring voedsel uit India..
- Kantonrechter oordeelt: CBB moet homo-stellen inschrijven i…..
- BESCHOUWING — Hoogmoed in boekvorm..
- Verontwaardiging over negatief advies dc Kabalebo op gemeen…..
- Bouw van twee high-rise overheidsflats in voorbereiding..
- Amoksi: Anti-corruptie wet in lijn brengen met VN-verdrag..