Tijdens de regeringsraadsvergadering van vandaag wordt de verhoging van verschillende sociale uitkeringen besproken. Dit maakte de woordvoerder van president Chan Santokhi bekend.
Volgens het voorstel stijgt de Algemene Oudedagsvoorziening (AOV) van SRD 1750 naar SRD 2250. Daarnaast worden de uitkeringen voor mensen met een lichamelijke beperking verhoogd van SRD 2500 naar SRD 2750. Ook studenten van 18 jaar en ouder komen in aanmerking voor een toelage van SRD 800.
De regering benadrukt dat deze verhogingen mogelijk zijn door de verbeterde financiële situatie van het land. “De samenleving heeft grote offers gebracht om de economie te stabiliseren.
“Iets groots staat te gebeuren! In de regeringsraadsvergadering later vandaag, 5 maart 2025, zal officieel goedgekeurd worden de verhoging van de Algemene Oudedagsvoorziening (AOV), van SRD 1750 naar maar liefst SRD 2250. It is time to give back! De regering blijft teruggeven aan de samenleving. Op het reeds stevig gelegde fundament zullen wij voortbouwen. Suriname is in de lift! staat op de Facebookpagina van de president.
Tijdens de vergadering wordt ook gekeken naar de financiële haalbaarheid en uitvoering van deze verhogingen. De regering hoopt hiermee verlichting te bieden aan kwetsbare groepen en studenten, die de afgelopen jaren te maken hebben gehad met stijgende kosten van levensonderhoud.
- CDS-medewerkers betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- Shemar Rier nieuwe voorzitter Jeugdraad Suriname..
- Amateurisme en/of naïviteit?..
- Ori in Newsweek: onderwijs, cultuur en internationale samen…..
- Erkenning profleague..
- Assembleelid Plein: “Gregory Rusland wordt president”..
- Jörgen Raymann: ‘Kijk anders naar diversiteitsbeleid’..
- Suriname heeft te veel rijkdom om armoede te moeten ervaren…..
- Strafzaak Kromosoeto en Hew A Kee 21 maart weer op de rol..
- Openbaar Ministerie persisteert bij strafeis van 8 jaar in …..
- Podiumkunst ter aanmoediging om democratie te beleven..
- PALU: ‘Samenleving zit bovenop IMF inflatie tijdbom’..
- Volleybalsters Condor revancheren zich op Yellow Birds..
- ‘Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje aan..
- Amerikaans bedrijf Firefly doet eerste maanlanding..
- Bromfiets dief aangehouden en in verzekering gesteld..
- Suriname achter protest tegen Venezolaanse provocatie in Gu…..
- Situatie Brantimakaweg te Weg naar Zee meer dan urgent..
- Verdachte herkend aan lichaamskenmerken en aangehouden na r…..
- Na moskeeën nu verbetering mandirs..
- Guyana en partners op standby na Venezolaanse militaire ope…..