Het kabinet van de president. Foto: gov.sr
De regering gaat deze maand de goedgekeurde verhoging van sociale uitkeringen uitbetalen. De AOV wordt verhoogd met SRD 500 en mensen met een beperking ontvangen SRD 250 extra. Ook worden 6.156 mensen toegevoegd aan het systeem voor koopkrachtversterking. De uitkering van SRD 800,- per maand voor sociaal zwakkere studenten start later, omdat een nieuwe faciliteit met de NOB opgezet moet worden. In totaal is de uitgave voor de staat aan sociale uitkeringen in vijf jaar tijd gestegen van SRD 500 miljoen naar SRD 5.5 miljard.
Het hoofd van de economische aangelegenheden van het ministerie van Financiën en Planning, Georgetine Tjalim, gaf tijdens een regeringspersconferentie donderdagochtend een uiteenzetting van de sociale uitgaven van het vorige jaar. De financieel deskundige zei dat de verhogingen binnen de begroting van 2025 gedekt zullen worden. Zo zullen de niet-belastingontvangsten die onder geëxecuteerd waren in 2024 binnen de huidige begroting wel binnengehaald worden.
Ook zal EBS met een maandelijks bedrag van tussen de SRD 160 en 250 miljoen aan achterstallige betalingen aan de staat moeten bijdragen aan de dekking van de verhoogde sociale uitgaven.
- Indiase ondernemers op zakenmissie in Suriname..
- Mooi dat je er bent, precies zoals je bent..
- Korps Politie Suriname investeert in buurtmanagement en pre…..
- Bedrijfsleven dringt aan op duurzame hervorming van de SER..
- Expo ‘Sungu Konde/Verzonken leven’: smadelijk verlies versu…..
- 4e MOC-conferentie levert nieuwe inzichten in maritieme vei…..
- Voorgenomen keuze OAS-secretaris-generaal: Suriname eerder …..
- Ondernemersdelegatie uit India presenteert investeringsproj…..
- President belooft solide staatsfinanciën..
- Ruim 160 grondbeschikkingen uitgereikt te Weg naar Zee..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- Stop Geweld door Kracht, Inspanning en Gelijkheid..
- Ministerie van Defensie eert vrouwen ter gelegenheid van In…..
- ‘Patiënt moet kwaliteit zorg helpen bewaken’..
- Minister Amoksi: “Veiligheid verbetert, maar criminaliteit …..
- Ministers Mathoera en Dasai op kandidatenlijst VHP..
- Bewolkte lucht en wat regen..
- Een moeder en vrouw, Laakhon mein eek..
- President roept tot waakzaamheid voor partijen die grondcon…..
- Kamala Harris overweegt kandidatuur gouverneurschap Califor…..
- Jetty Waginem Tjitramenawi (59) Paramaribo 5-3-2025..