Het kabinet van de president. Foto: gov.sr
De regering gaat deze maand de goedgekeurde verhoging van sociale uitkeringen uitbetalen. De AOV wordt verhoogd met SRD 500 en mensen met een beperking ontvangen SRD 250 extra. Ook worden 6.156 mensen toegevoegd aan het systeem voor koopkrachtversterking. De uitkering van SRD 800,- per maand voor sociaal zwakkere studenten start later, omdat een nieuwe faciliteit met de NOB opgezet moet worden. In totaal is de uitgave voor de staat aan sociale uitkeringen in vijf jaar tijd gestegen van SRD 500 miljoen naar SRD 5.5 miljard.
Het hoofd van de economische aangelegenheden van het ministerie van Financiën en Planning, Georgetine Tjalim, gaf tijdens een regeringspersconferentie donderdagochtend een uiteenzetting van de sociale uitgaven van het vorige jaar. De financieel deskundige zei dat de verhogingen binnen de begroting van 2025 gedekt zullen worden. Zo zullen de niet-belastingontvangsten die onder geëxecuteerd waren in 2024 binnen de huidige begroting wel binnengehaald worden.
Ook zal EBS met een maandelijks bedrag van tussen de SRD 160 en 250 miljoen aan achterstallige betalingen aan de staat moeten bijdragen aan de dekking van de verhoogde sociale uitgaven.
- Wereld Obesitas Dag: het gevaar van obesitas voor de gezond…..
- Verontrustende cijfers over obesitas..
- Minister EZ leest voor de kinderen van O.S. R.A. Tammenga..
- Prognoses en de glazen bol..
- Wereld Obesitas Dag..
- Perry Oemrawsingh..
- Oemrawsingh Perry..
- BEKENDMAKING VERVOLG AFSLUITING KRUISING INDUSTRIEWEG NOORD..
- Frankrijk roept Venezuela op zich te onthouden van eenzijdi…..
- Het zeebriesje van de Brantimakaweg..
- OKB belegt interactieve training voor haar ressorts-coördin…..
- OW: ‘Weg naar Zee officieel rampgebied’..
- Tippelen..
- OBS-actiegroep: “Regering wil vermoedelijk NVB opdoeken…..
- Ramdin: NDP-regering koos voor bilaterale oplossing grensge…..
- IDA-project helpt Suriname beschermen bij natuurrampen..
- SOLDAATJE SPELEN..
- Surinaamse politieke genderongelijkheid bron van bezorgdhei…..
- SHATA tekent MoU ‘s met ASFA, AmCHAM en Stichting Owru Yari…..
- ‘Track record NPS toont kunnen aan’, zegt voorzitter Ruslan…..
- OW: Weg naar Zee tot rampgebied verklaren..