Tabak is één van de risicofactoren voor niet-overdraagbare ziekten, die ook de belangrijkste doodsoorzaken in Suriname vormen: het gaat om 500 sterfgevallen jaarlijks. De PAHO/WHO is daarom samen met het Ministerie van Volksgezondheid en het Nationaal Coördinatiemechanisme voor Tabakscontrole in Suriname vanaf 13 maart, gedurende 10 weken bezig met een sociale mediacampagne. De focus is voornamelijk gericht op jongeren, om hen bewust te maken van de negatieve gevolgen van tabaksgebruik en gerelateerde producten. Het doel is ze erover aan het praten te krijgen en discussiëren met het resultaat dat ze kiezen voor een gezondere levensstijl, zegt Eveline Ramdhan, National Consultant for Tobacco Control bij de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie, PAHO..
Suriname heeft op 24 juni in 2004 de ‘Framework Convention on Tobacco Control’ van de Wereld Gezondheidsorganisatie (WHO FCTC) ondertekend. Deze is vervolgens op 16 december 2008 geratificeerd. Dit houdt in dat ons land wettelijk verplicht is de bepalingen, die gericht zijn op het bestrijden van de tabak-epidemie, uit te voeren. Ondanks de vooruitgang op het gebied van tabakscontrole zijn voortdurende inspanningen essentieel om het bewustzijn te vergroten, de publieke perceptie te veranderen en het stoppen onder gebruikers te bevorderen. Daaronder valt ook een aanpassing van bijvoorbeeld de Tabakswet, geeft Ramdhan aan..
Eveline Ramdhan, National PAHO Consultant for Tobacco Control. Via de campagne worden gemeenschapsleiders, beleidsmakers en andere relevante actoren ook aangemoedigd deel te nemen aan het ontwikkelen van een sterker wettelijk kader omtrent de controle van tabak. Een herziene anti-tabakswetgeving bevindt zich momenteel in het administratieve proces van De Nationale Assemblee. Er wordt aandacht voor gevraagd, gezien tabak en tabak-gerelateerde productenconsumptie een ernstige bedreiging vormt voor het welzijn van zowel de individu als de samenleving in het algeheel.
- Jason Yeung ongeslagen schaakkampioen van Suriname..
- Jogi: ABOP maakt zich minder druk om nationale vraagstukken..
- Geld auto-inbraak nog niet achterhaald..
- Politieke partijen komen gezamenlijk in het geweer..
- Suriname en TCU zoeken samen naar slimme energieoplossingen..
- NPS zet in op grondige herziening gezondheidszorg: ‘Meer bu…..
- Problemen Esther Stichting nog steeds niet opgelost..
- Kabinet Vicepresident: ‘Geen rol gespeeld bij besluit wege…..
- Huisartsen getraind ter versterking van de eerstelijnszorg..
- Man gewond bij gewapende overval..
- Deel Klinisch Chemisch Laboratorium tijdelijk uitgevallen..
- Rechter stopt nu ook uitvoering project Van ’t Hogerh…..
- Naam Edward Belfort blijft op de NDP-kandidatenlijst..
- Open brief: Georganiseerde stemopkoop en de noodzaak tot pr…..
- BREAKING: Rechter verbiedt Staat nu ook uitvoering IDB-proj…..
- Ramnandanlal: verklaring regering over koersontwikkeling is…..
- Gestolen Durotank teruggevonden na post op social media..
- Vier verdachten aangehouden bij drugsinvallen; een hunner h…..
- Bloedbank voorkomt uitstel niertransplantaties met snelle a…..
- Haïtiaanse journalisten en burgers bieden weerstand te midd…..
- Rekenkamer: ‘Ernstige tekortkomingen in financieel beheer o…..