Tabak is één van de risicofactoren voor niet-overdraagbare ziekten, die ook de belangrijkste doodsoorzaken in Suriname vormen: het gaat om 500 sterfgevallen jaarlijks. De PAHO/WHO is daarom samen met het Ministerie van Volksgezondheid en het Nationaal Coördinatiemechanisme voor Tabakscontrole in Suriname vanaf 13 maart, gedurende 10 weken bezig met een sociale mediacampagne. De focus is voornamelijk gericht op jongeren, om hen bewust te maken van de negatieve gevolgen van tabaksgebruik en gerelateerde producten. Het doel is ze erover aan het praten te krijgen en discussiëren met het resultaat dat ze kiezen voor een gezondere levensstijl, zegt Eveline Ramdhan, National Consultant for Tobacco Control bij de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie, PAHO..
Suriname heeft op 24 juni in 2004 de ‘Framework Convention on Tobacco Control’ van de Wereld Gezondheidsorganisatie (WHO FCTC) ondertekend. Deze is vervolgens op 16 december 2008 geratificeerd. Dit houdt in dat ons land wettelijk verplicht is de bepalingen, die gericht zijn op het bestrijden van de tabak-epidemie, uit te voeren. Ondanks de vooruitgang op het gebied van tabakscontrole zijn voortdurende inspanningen essentieel om het bewustzijn te vergroten, de publieke perceptie te veranderen en het stoppen onder gebruikers te bevorderen. Daaronder valt ook een aanpassing van bijvoorbeeld de Tabakswet, geeft Ramdhan aan..
Eveline Ramdhan, National PAHO Consultant for Tobacco Control. Via de campagne worden gemeenschapsleiders, beleidsmakers en andere relevante actoren ook aangemoedigd deel te nemen aan het ontwikkelen van een sterker wettelijk kader omtrent de controle van tabak. Een herziene anti-tabakswetgeving bevindt zich momenteel in het administratieve proces van De Nationale Assemblee. Er wordt aandacht voor gevraagd, gezien tabak en tabak-gerelateerde productenconsumptie een ernstige bedreiging vormt voor het welzijn van zowel de individu als de samenleving in het algeheel.
- BEP trekt nummer 1 bij loting kandidatenlijsten; A20 en NPS…..
- Politieke partijen vragen waarborging integriteit en transp…..
- Competitie vervalsing..
- Eurokoers bereikt SRD 41 bij cambio’s: koersdruk houdt aa…..
- Schakers Yeung en Kaslan naar Trinidad en Tobago..
- Moengotapoe beschikt over mini-kunstgrasveld..
- Gemaskerde criminelen stelen kluizen met waardevolle inhoud..
- Rusland: “Het lijkt alsof men zegt: we vertrekken, dus late…..
- Notch wint topper van PVV..
- DNA-kandidaat Parag: “Genoeg is genoeg”..
- Focus op wat leerlingen en studenten kunnen tijdens Onderwi…..
- Over vernieuwing en wat gelijk moet blijven en waarom ouder…..
- Tweede fase uitwisselingsproject ‘Mi Tori’ gestart..
- Wereldtentoonstelling 2025 opent in Japan te midden van tur…..
- Verschil van inzicht over vervanging overleden verkiezingsk…..
- Bronto in Nickerie: “Ik steun Mathoera, maar het volk betaa…..
- President Santokhi schort grote projecten op na maatschappe…..
- Minister Mathoera neemt afstand van omstreden besluiten: “I…..
- DNA-fracties willen spoedvergadering over ernstige kwesties..
- ‘Stuitend hoe de integriteit van Wendy Jap A Joe is aangeta…..
- Frans regiment creëert kansen voor jongeren..