Het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname (BGVS) heeft met bemiddeling van de Presidentiële Commissie ter Ondersteuning van Sociale Instellingen 12 instanties bedacht met medische verbruiksartikelen. Het gaat om essentiële hulpmiddelen zoals spuiten, gezichtsmaskers, hygiënische producten, alcohol en verbandmiddelen, onmisbaar voor de dagelijkse zorgverlening binnen opvanginstellingen.
Tot de begunstigde instellingen behoren Huize Emma, Huize Evie, Stichting Betheljada, Esther Stichting, Huize Ashiana en Huize Tyltyl. Voor veel van deze instellingen komt de ondersteuning op een cruciaal moment, gezien de structurele tekorten aan basismiddelen waarmee zij al langere tijd kampen. De overhandiging is onderdeel van een bredere aanpak. De presidentiële commissie werd opgericht nadat president Chandrikapersad Santokhi in december 2024 een bezoek had gebracht aan Huize Ashiana, waar hij persoonlijk werd geconfronteerd met de noden van bewoners en personeel.
Naar aanleiding van hetgeen werd geconstateerd, werd er een team samengesteld bestaande uit vertegenwoordigers van het Kabinet van de President, de ministeries van Volksgezondheid, Sociale Zaken en Volkshuisvesting, Landbouw, Veeteelt en Visserij en het directoraat Openbaar Groen en Afvalbeheer. Dit zijn allemaal afdelingen die direct te maken hebben met het oplossen van desbetreffende issues. De commissie fungeert dus als brug tussen de afdelingen, de sociale instellingen, donoren en de samenleving.
Sindsdien is de commissie, onder leiding van Harold Pultoo (geestelijk adviseur van de president) en Glenn Tewari (hoofd protocol van de president), actief betrokken bij het coördineren van hulp aan zorginstellingen. Er zijn grote schoonmaakbeurten georganiseerd, terreinen zijn vergroend met nieuwe beplanting, het hydroponic-systeem bij Betheljada is hersteld, en bij Huize Ashiana werd bemiddeld bij personele vraagstukken zoals achterstallige uitbetaling aan medewerkers.
- Suriname geschorst door EITI..
- “Dragon” Domineert de Box Office Met $83 Miljoe…..
- Verdachte aangehouden voor schietincident aan de Parijsstra…..
- Dagblad Suriname..
- Column: A ten doro… fu lusu den privilege..
- Verkiezingsuitslag heeft nog geen juridische geldigheid..
- Actieprogramma voor pensioencrisis op tafel bij SBF..
- De Opkomst van Narcoterroristen in Colombia..
- FIFA’s $2 Billion Extravaganza Kicks Off With Just a …..
- SLM is Casas US$ 3 miljoen schuldig..
- Wisse behoudt wereldtitel..
- ‘Bigi Boy’ wint tweede Dirty Boxing Championship..
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt spro…..
- RAVAKSUR wenst uitgenodigd te worden door NDP voorzitter Je…..
- Politieactie Wilhelminastraat: 18 bromfietsen en 1 auto in …..
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man..
- 180 jaar Nederlandse boeren in Suriname: een grootse vierin…..
- Politie houdt schutter aan na schietpartij en beroving in P…..
- Coalitievorming een stoelendans om aan de macht te blijven..
- OM onderzoekt lek missives president: wie heeft gelekt?..
- Titelgevecht lonkt voor Bigi Boy na debuutsucces..